Predstavte si situáciu, že vaše spútané telo zaživa zakopú do 180 centimetrov hlbokej jamy, čím vás de facto pochovajú. Vy ale túžite dostať sa spod ťarchy ťažkej zeminy na povrch a opätovne tak uzrieť svetlo sveta. O čosi podobné sa pokúšal už nejeden kúzelník a iluzionista, medzi nimi tiež Antony Britton. Antony je pritom posledným známym človekom, ktorý takto dokázal len o vlas uniknúť smrti. Po tom, čo ho zasypali zeminou v hĺbke 180 centimetrov, sa totiž vlastnou silou pokúšal „vyhrabať“ zo svojho hrobu, a to bez akýchkoľvek zranení či znakoch po smrteľnom nebezpečenstve. Týmto počinom chcel Brit dokázať, že zmŕtvychvstanie nemusí byť vôbec také strašné, ako sa vraví. Stal sa ale opak, po 9 minútach boja začal Britton vo svojom pohrebisku prežívať doslova muky.

Britt

Podľa jeho slov ho totiž zemina tlačila zo všetkých čiar, kompletne mu pokryla tvár, dostala sa do očí a dýchacích ciest, čo spôsobilo, že sa začal dusiť. Skutočný boj o život prerušil až tím podporovateľov, ktorí ho z jamy vytiahli doslova v hodine dvanástej. Podľa slov odborníka totiž stačila ďalšia minúta a Antony by sa z hrobu živý nedostal.

Hoci sa zdá jeho pokus ako neuskutočniteľný, nie je tomu celkom tak. Antony sa totiž aj napriek tomu, že bol v hrobe zviazaný, dokázal „predrať“ až cez 120 centimetrov zeminy, čo znamená, že od vytúženého cieľa ho delilo už len posledných 60 centimetrov. Britton sa stal tretím známym iluzionistom, ktorý sa pokúsil o uniknutie z vlastného hrobu. Ako prvý sa na toto šialenstvo dal svetoznámy Harry Houdini v roku 1915 a v roku 1949 sa to nepodarilo ani kúzelníkovi Alan Alanovi.

Zdroj: Legacy.com