O pár dní tomu bude 12 rokov, odkedy sa Igor Kmeťo ml. objavil na hudobnej scéne. Pri tejto príležitosti vyjde spevákovi aj nový album, z ktorého ďalšia lastovička má rovnomenný názov Ja som funky.Igor Kmeťo ml. avizuje príchod svojho nového albumu singlom Ja som funky, ku ktorému už stihol natočiť aj videoklip. Spevák prezradil, že skladba vznikla ešte pred rokom, no až teraz dostala svoju finálnu podobu. O hudbu sa postaral sám, no na tvorbe textu sa podieľal Jakub Kandera alias Elpe. Videoklip k pesničke zveril Igor do rúk Michala Nemtudu, ktorý je podpísaný aj pod videom Fantázia.

igor

„Miško je v prvom rade môj dobrý priateľ a talentovaný chlapec. Poznám ho už pár rokov z Petržalky a z filmov aj klipov. Keď som uvažoval nad klipom k skladbe Ja som Funky, chcel som, aby bolo z neho cítiť 90. roky a zároveň, aby pôsobil ako film. Vymyslel som scenár, poslal som ho Miškovi a povedal som mu, nech si pozrie ako inšpiráciu český film BONY a KLID. Upravený scenár, ktorý vymyslel, sa mi zapáčil, a toto je výsledok,“ prezradil Igor o videu, ktorého natáčanie prebiehalo v Trenčianskych Tepliciach. V ňom možno zazrieť aj známe tváre ako napríklad Romana Michalčíka či Johnnyho Mečocha.

Album Ja som funky by mal podľa spevákových slov priniesť pestrý prierez jeho dlhoročnej tvorby vrátane známych hitov Ona má štýl, Fantázia alebo aj Tvoj čas. „Fanúšikovia na ňom nájdu aj pár prekvapení, ktoré ich určite potešia. Verím, že im dá pozitívnu energiu. Z môjho pohľadu je toto hudba, ktorú mám rád a ktorú naozaj cítim,“ doplnil na záver.