Na sociálnych sieťach aktuálne ešte stále prebieha kampaň s názvom Oslobodenie bradaviek. Zapojila sa do nej aj odvážna poslankyňa islandského parlamentu Björt Olafsdottir.Oslobodenie bradaviek je kampaň, ktorá bojuje za rovnoprávnosť v zobrazovaní tela v sociálnych médiách. V preklade to znamená – ženy chcú dosiahnuť, aby mohli na sociálnych sieťach vystavovať svoje holé kozy, bez toho, aby im bol zrušený účet. Kampaň nenechala chladnou ani poslankyňu islandského parlamentu Björt Olafsdottir, ktorá sa pre britský server The Independent vyjadrila, že jej je zle z toho, ako je ženské telo cenzurované a napádané. Rozhodla sa teda do kampane zapojiť a na Twitteri zverejnila fotku svojho odhaleného ľavého prsníka, ku ktorej napísala “moja bradavka je teraz pravdepodobne známejšia ako moja tvár“.

twitter

Poslankyňu k tomuto činu podnietila 17-ročná tinedžerka, ktorá sa na sociálnych sieťach pochválila svojím nahým poprsím. Reakcie na seba nenechali dlho čakať, a tak ju mnohí označili za ku*vičku. Študentka gymnázia potom radšej fotku vymazala, napriek tomu, že sa našla i skupinka ľudí, ktorá ju podporila zverejňovaním vlastných fotiek v rovnakom duchu. No a jednou z nich bola aj samotná pani poslankyňa. Tá sa mimochodom stala členkou parlamentu v roku 2013 a o svoju budúcnosť sa vraj nebojí. O tejto problematike sa totiž vďaka nej začalo na Islande viac diskutovať.

Do veľavýznamnej kampane je zapojených viacero ženských svetových celebrít, ktoré by sa zrejme na sociálnych sieťach rady pretŕčali bez toho, aby im hrozilo riziko zrušenia účtu, čo sa stalo na Instagrame aj speváčke Rihanne. Medzi bojovníčky patrí napríklad aj modelka Catherine McNeil, Miley Cyrus (kto by to bol povedal) či dokonca len 14-ročná dcéra hercov Willa Smitha a Jady Pinkett-Smith (sodoma-gomora). Ale nám sa, samozrejme, táto kampaň viac ako len pozdáva. Možno už o pár rokov budú fotky na sociálnych sieťach rovnaké ako tie na pornostránkach.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Bruno
Vtipálek, ktorý píše o všetkom možnom, čo zaujíma mladého muža. Jeho najväčšou parketou sú zábavné videjká, avšak občas sa dotkne aj nevyčerpateľnej studnice menom sex a vzťahy. Má rád módu, modernú hudbu a úplne najviac miluje Mickey Mousea. Čaká už len na svoju Minnie.