Emócie, ktoré vyvolal včerajší zápas Slovenska a Kanady medzi našimi fanúšikmi, sme už dávno nezažili. Po zápase sa frustrácia z nešťastnej prehry prejavila na divákoch prítomných priamo v košickej Steel Arene, keď zahádzali ľadovú plochu odpadom a pískali počas kanadskej hymny. Tomáš Tatar sa po stretnutí k celej situácii vyjadril jednoznačne a bez okolkov! 

Neskutočné gólové zvraty, sporné rozhodnutia rozhodcov a nakoniec nepríjemná facka v podobe gólu necelé dve sekundy pred koncom, ktorý znamenal prehru našich chlapcov. Mnohí fanúšikovia a aj médiá píšu o zápase desaťročia vo vybičovanej domácej atmosfére na štadióne v Košiciach, ktorý vraj pokazilo len správanie fanúšikov v úplnom závere tohto krásneho športového divadla.

Práve tamojší fanúšikovia po šiestom góle zahádzali ľadovú plochu odpadom a počas kanadskej hymny na protest voči výsledku mohutne pískali. Náš najlepší hráč uplynulej sezóny NHL počas základnej časti sa v rozhovore pre SME vyjadril, že týmto ľuďom úplne rozumie. A to aj napriek tomu, že drvivá väčšina Slovákov ich za toto správanie verejne odsúdila.

Slováci bojovali naozaj tvrdo, no na Kanadu tesne nestačili.

28-ročný Tomáš Tatar sa pre SME vyjadril, že je frustrujúce, keď v takomto stretnutí dve minúty pred koncom vylúčia nášho hráča a padne z toho gól. Podľa neho boli ľudia proste frustrovaní a s tým sa nič nedá robiť: „Nebudem klamať, cítili sme to rovnako ako oni. Bolo to smutné po tom, ako sme bojovali.” Tatar však už teraz burcuje do boja v ďalších zápasoch, keďže už v stredu nás čaká ťažký zápas proti Nemecku, ktorý môže rozhodnúť o postupe do štvrťfinále.

Zdroj: Sme.sk | Foto: Instagram