Linel Messi spolu so svojím otcom boli už dlhšie vyšetrovaní kvôli podozreniu z daňových únikov. V stredu 6. 7. 2016 vyšiel rozsudok, v ktorom bol Messi odsúdený na 21 mesiacov väzenia.Štyri milióny eur – to je suma, ktorú Messi podľa úradov neodviedol na daniach. Okrem 21 mesiacov väzenia musí 29-ročný futbalista zaplatiť pokutu v sume 2 miliónov eur.

Počas súdneho procesu sa obhajoba snažila dokázať, že Messi nepoznal obsah dokumentov, ktoré mu dával podpisovať jeho otec. Sústredil sa iba na futbal a o ostatné záležitosti sa nestaral. Veril otcovi a právnikom, ktorí mu dokumenty predložili na podpis. Toto tvrdenie však pred súdom neobstálo.

V každom nešťastí je však aj trochu šťastia. Týka sa to i Messiho, ktorý napriek odsúdeniu nemusí ísť “do chládku”. Španielske zákony totiž umožňujú nenásilné trestné činy si do 24 mesiacov odpykať aj na slobode. Ide o tzv. podmienečný trest.

Messimu podľa rebríčka časopisu Forbers patrí druhé miesto najlepšie zarábajúceho športovca s príjmom 81,4 milióna dolárov ročne.

Foto: Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tomas Po
Klasický typ mladého chlapa, ktorý sa zaujíma o šport, ženy a peniaze. Rád si vypijem dobre vychladené pivko s partiou správnych ľudí, s ktorými pokecám s a naučím sa novým veciam, pozberám nové názory na určité veci a spravím si vlastný úsudok.