Tak toto sa len tak nevidí! Britskému ostreľovačovi z Veľkej Británie sa podaril neuveriteľný kúsok, keď tesne pred popravou zastrelil zo vzdialenosti 1,5 kilometra kata teroristickej organizácie Daeš. Aby toho nebolo málo, zároveň odstránil aj troch ďalších bojovníkov, ktorí sa práve chystali spáliť plameňometom 12 rukojemníkov!

Ako informuje britský Daily Star, anglickému snajperovi zo Special Air service sa podarilo zneškodniť štyroch predstaviteľov popravčej čaty teroristickej organizácie Daeš výstrelom z pušky Barrett M82 ráže .50 (12,7 mm). Jediná guľka totiž zasiahla nádrž plameňometu na chrbte teroristu, pričom nádrž v momente explodovala. Ničivý výbuch zasiahol okrem kata aj troch bojovníkov, ktorí sa práve chystali na vraždu troch civilistov pri sýrskej Raqqe.

Podľa zdroja The New York Post boli obete teroristov, osem mužov a štyri ženy, pred spálením priviazané ku kolom a hodené do klietok. Keď sa však tím SAS presunul nad dedinu pri Rakke, spustil záchrannú akciu, ktorá bola vďaka snajperovi (jeho meno nebolo zverejnené) úspešná. ,,Popravca ešte stihol predniesť nesúvislú reč, po jej skončení snajper spustil paľbu,“ uvádza zdroj.

Zdroj: Daily Star, The New York Post | Foto: feelgrafix.com