Najih Shaker Al-Baldawi, to je muž, ktorý sa jediným činom stal symbolom hrdinstva, aké v dnešnom svete nemá obdoby. Počas teroristických útokov v irackom meste Balad sa totiž obetoval, aby ostatní mohli žiť!Teroristi z Daesh prezlečení za členov irackých bezpečnostných zložiek pred pár dňami zaútočili na šiitsku svätyňu Sayyed Mohammad v irackom meste Balad. Pri tomto útoku bolo zranených viac ako 70 ľudí. Ďalších 40, bohužiaľ, zahynulo. Mohlo ich byť ale podstatne viac, keby niet neuveriteľne rýchlej a odvážnej reakcie Najiha Shaker Al-Baldawiho. Tento Iračan si totiž všimol výbušniny okolo pása u jedného muža kráčajúceho do svätyne plnej ľudí. Bez váhania sa na neho vrhol, silno ho opásal a tým mu znemožnil vstúpiť do svätyne. Atentátnik sa tak odpálil ešte pred budovou, kde takmer nikto nebol. Najih, nemal šancu prežiť, no svojou obetou zachránil desiatky nevinných životov.

Bohužiaľ, ďalší dvaja džihádisti sa do svätyne dostali a svoj cieľ splnili. Nebyť Najiha, obetí mohlo byť podstatne viac. Za svoj čin mu bola in memoriam udelená Prezidentská medaila slobody.

isis

Väčšinu ľudí podobné prípady na Blízkom východe nechávajú chladnými, pretože v tejto oblasti sú teroristické útoky takmer na dennom poriadku. To však nijak neznižuje hodnotu činu Najiha Shaker Al-Baldawiho. Veď predstavte si, ako by bol jeho čin oslavovaný, ak by sa celý bombový incident odohral v jednej z vyspelých západných krajín. Aj preto by meno Najih Shaker Al-Baldawi nemalo byť nikdy zabudnuté!

Zdroj: Unilad.co.uk, Twitter.com | Foto: Yournewswire.com, Unilad.co.uk

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Andrej
Mal by som sa venovať štúdiu, no radšej prokrastinujem a píšem články. Sorry, mami. Ženy, šport, zábava (toto poradie nezamieňať s rebríčkom priorít...alebo?).