Španielsky veľkoklub Real Madrid sa nenachádza v dobrej forme a trápenie úradujúceho šampióna Ligy majstrov vyvrcholilo debaklom v El Clásicu. To bola posledná kvapka pre vedenie a lavičku „Bieleho baletu“ definitívne opustil Julen Lopetegui. 

Real Madrid stratil v lete 2018 dve obrovské postavy. Francúzsky kouč Zinedine Zidane rezignoval a Cristiano Ronaldo prestúpil do talianskeho Juventusu. Na Zidanove miesto nastúpil španielsky lodivod Julen Lopetegui. Mužstvu sa pod jeho vedením ale vôbec nedarilo a séria nelichotivých výsledkov vyvrcholila fiaskom v El Clásicu, kedy Real Madrid prehral na pôde Barcelony vysoko 5:1.

Vedenie klubu následne Lopeteguiho odvolalo z funkcie a dočasne ho nahradil Santiago Solari. Ten doteraz pôsobil na lavičke B-tímu a pri prvom mužstve by mal byť len dovtedy, kým Real Madrid neprivedie nového kouča. V médiách sa skloňujú mená ako Conte, Wenger či Pochettino. Podľa posledných správ ale hráči „Pusiniek“ jasne odkázali vedeniu, koho by chceli za svojho trénera.

Kabína Realu Madrid sa mala podľa informácií španielskeho periodika Sport jasne vyjadriť, že túži po návrate Zinedina Zidana. Uvedené médium tvrdí, že vedenie Realu francúzsku legendu aj skutočne oslovilo, ale 46-ročný Zinedine Zidane mal možnosť návratu odmietnuť. Dôvodom je údajne to, že slávny „Zizou“ sa už pripravuje na novú výzvu pri inom tíme.

Zdroj: Calciomercato.com | Foto: YouTube