O chvíľu sa na Slovensku budú odovzdávať prestížne hudobné ceny rádia Rádio_FM Radio_Head Awards. Na jednu z cien si brúsi zúbky aj hard&heavy kapelka Lunokhod, ktorá je so svojím EP Black Flame Burning nominovaná v kategórii Nahrávka roka. Ďalej ich môžete posunúť aj vy.Komerčnému publiku možno nie až tak známa, ale fanúšikom rocku určite áno. Kapela Lunokhod má na konte šesťskladbové EP, ktoré sa stretlo s úspechom nielen u slovenských, ale aj českých kritikov. Aktuálne sa teší aj nominácii na Radio_Head Awards. Chalani prezradili, že počas mesačného odlúčenia od pozemšťanov, kedy dokončovali nový album, nemali o tejto nominácii absolútne žiadne tušenie, o to viac boli príjemne prekvapení.

Nový album by mal vyjsť v marci a bude obsahovať 9 skladieb. Keďže kapela produkuje „dobrodružnú hudbu, ktorá sa snaží stáť nad žánrami“, zároveň vychádza z tradície a filozofie hardcoru a obsahuje prvrky rôznorodých hudbných žánrov, už teraz je jasné, že fanúšikovia sa môžu opäť tešiť na kvalitnú a originálnu hudobnú novinku. Pôjde tak o prvú dlhohrajúcu platňu tejto pomerne mladej formácie. „Bude to tvrdší a zároveň aj melodickejší materiál, vydali sme sa progresívnejšou cestou,“ priznáva Lunokhod.

Hlasovať za kapelu Lunokhod na Radio_Head Awards môžete do 22. februára a celú ich tvorbu si môžete vypočuť na profile bandzone.cz/lunokhod.

foto: Lunokhod, Bee Production