Už na začiatku 90. rokov sa mestečko Taos v Novom Mexiku ocitlo v centre záujmu vedeckých nadšencov, ale aj milovníkov konšpiračných teórií. Miestnych obyvateľov tu totiž uprostred noci prebudil záhadný zvuk, ktorý sa na tomto mieste objavuje dodnes.Zvuk, rev alebo šum vtedy svedkovia prirovnávali k zvuku vrčiacej chladničky či k hučaniu motora vzdialene naštartovaného auta. Na každom mieste ho ľudia vnímajú inak. Jeho intenzita zvykne kolísať, prerastá z nižšej do vyššej frekvencie a ako sa zdá, každý pozorovateľ ho vníma po svojom. Prípadom sa začali zaoberať dokonca aj miestne médiá, pričom záver ich výskumu znel, že Taoský šum je mimoriadne intenzívny najmä vo vnútri budov. Je zvláštne, že tento zvuk nepočujú všetci ľudia rovnako. Niektorí ho popisujú ako veľmi intenzívny vysokofrekvenčný piskot, z ktorého ich doslova bolia zuby. Iní hovoria o slabom hlbokom šume, ale nájdu sa aj takí, ktorí ho nepočujú vôbec.

Pravdou však ostáva, že mestečko Taos nie je zďaleka jediným miestom na zemi, kde sa podarilo čudesné zvuky zachytiť. Správy o podobných alebo ešte zlovestnejších šumoch začali prichádzať aj z ďalších miest. Postupne sa začínajú ozývať naprieč celou našou planétou. Na internete každoročne pribúdajú nové nahrávky čudných zvukov, ktoré sa ozývajú azda zo samotných útrob zeme. Niktoré záznamy sa podarilo úspešne vyvrátiť a označiť za podvod, avšak iné sa neustále opakujú. Tento fenomén sa objavuje doslova po po celom svete.

Čo by malo byť zdrojom tajomného zvuku, je vo vedeckej komunite dodnes predmetom sporov. V hľadaní odpovede neuspeli seriózni vedci, ale jednoznačne sa nevedia zhodnúť ani lovci konšpiračných teórií. Čo sa týka samotného mesta Taos, niektorí si vysvetľujú zdroj hluku ako ozvenu tajných prístrojov z Národného laboratória v Los Alamos. Iní konšpirátori sa nazdávajú, že príčinou hluku je samotné geografické rozpoloženie mesta Taos. Mestečko totiž leží presne medzi Roswellom a Oblasťou 51, a teda zdrojom zvukov by mohli byť motory mimozemských lodí.

ufo 1
Prečítajte si tiež:
Konšpiračné spisy: Area 51

 

Tie realistickejšie tvrdenia hľadajú príčinu v hrúbke zemskej kôry. Tá je vraj na tomto mieste veľmi tenká, a preto by sa mohlo jednať o zvuk magmy pohybujúcej sa pod ňou. Istá vedecká obec sa domnieva, že by mohlo ísť o elektromagnetický šum, čo je síce vzácny, ale pritom úplne prirodzený jav. No a nakoniec tu máme osobitú kategóriu rôznych samozvaných prorokov, ktorí tvrdia, že sa jedná o predzvesť konca sveta, o ktorom sa píše v Biblii. Tak čo poviete? Žeby sa svetom predsa len rozoznievalo trúbenie poľníc ohlasujúcich súdny deň?!