Máte chuť si dnes v noci pozrieť poriadny horor, ale neviete, aký si vybrať? My vám poradíme! Ponúkame vám tipy na horory, ktoré vás v noci prinútia párkrát skontrolovať celý byt a uistiť sa, či máte zamknuté dvere. Pre uľahčenie výberu sme ich navyše rozdelili do niekoľkých kategórii.Horory s duchmi

Desia vás duše a prízraky mŕtvych, ktoré sa zubami nechtami držia v našom svete? Mali by ste skúsiť Sirotinec alebo sériu Insidious.

Sirotinec (2007)

sirotinec

  Radi sa hráte s mŕtvymi deťmi? Laura, hlavná postava filmu, to nemá veľmi rada. Preto sa jej nepáči, keď sa jej syn Simón začne hrať s imaginárnymi kamarátmi, ktorí (ako sa ukáže) nie sú až tak imaginárni, ako mŕtvi. Sirotinec má všetko, čo sa od hororu očakáva – napätie, desivý príbeh a hlboko znepokojivé zábery, ktoré by sa vám rozhodne nemali páčiť, ale páčia sa vám. A vy neviete prečo.

Insidious I. a II. (2010 a 2013)

insidious

Insidious má niečo, čo väčšine hororom chýba – originálnosť. Príbeh sa sústreďuje okolo chlapca, ktorý sa po nešťastnej nehode nachádza v kóme. Jeho rodičia však netušia, že chlapec sa v kóme stáva nástrojom zákerných duchov a tí sa svojho nástroja nevzdajú bez boja. Insidious mieša viacero rôznych myšlienok a námetov a v prvej časti ponúka zaujímavý záver. Preto je dobrou správou, že existuje už aj druhá časť a tento rok sa dočkáme tretej.

Horory s démonmi (prevažne)

Ak preferujete horory s démonickou a pekelnou tematikou, práve V zajatí démonov a Opatrovateľka vás môžu chytiť za srdce.

V zajatí démonov (2013)

v zajatí démonov

V zajatí démon patrí medzi najúspešnejšie a najobľúbenejšie horory dnešnej doby. Hodnotia ho dobre ako kritici, tak aj obyčajný divák. Ešte k tomu sa dokonca zakladá na skutočných udalostiach. Film rozpráva príbeh slávnych vyšetrovateľov paranormálnych javov Eda a Lorraine Warrenových a popisuje najťažší prípad ich kariéry. Ich protivníkom je silná démonická bytosť terorizujúca rodinu na odľahlej farme.

Opatrovateľka (2008)

opatrovateľka

V Opatrovateľke sa stretávame so samotným vládcom pekiel. Nie je však taký, akého by ste si predstavovali. Má 140 centimetrov, rožky a stará sa o neho mamička a otecko. Čo však na stráženie takého výrastku povie nová opatrovateľka?

Krváky

Radi sa pokocháte potôčikmi krvi a lietajúcimi vnútornosťami? Nebojte sa, nie ste sami. Práve pre takýchto náročných divákov tu máme pár tipov.

Texaský masaker motorovou pílou 3D (2013)

texaský masaker motorovou pílou

Muž s maskou z ľudskej kože a vždy pripravenou motorovou pílou vyvražďuje skupinku mladých, nič netušiacich ľudí. Všade samá krv a končatiny. Klasika.

Hory majú oči (2006)

hory majú očiHory majú oči je film, ktorý si skôr či neskôr nájde miesto v srdci každého hororového fanúšika. Zaoberá sa následkami jadrových pokusov v amerických púšťach. A pod slovom ´následky´ si predstavte skupinu zmutovaných, ľudožravých a úchylných zabijakov. Hory majú oči sleduje osudy rodiny, ktorá cestuje karavanom z Ohia do Kalifornie a vyberie si veľmi nešťastnú skratku cez kopce. V kopcoch im nastražená pasca prepichne pneumatiky, čo je začiatok veľmi nepríjemného a krvavého stretnutia.

Trillerové horory

  V tejto kategórii sú zaradené horory, v ktorých tou najhoršou príšerou je obyčajný človek.

Sirota (2009)

sirota

Trillerový horor Sirota je bezpochyby veľmi výnimočný film. Spája v sebe postupne budované napätie, emócie, originálnosť a silný element tajomstva. V priebehu sledovania vás prenasleduje veľmi nepríjemné tušenie a hoci viete, že príde niečo zlé, záver vás aj tak odrovná. Hlavnou postavou je malá Esther, deväťročné dievčatko práve adoptované rodinou Colemanových. Esther je síce zvláštna, ale vie sa milo správať a je všestranne nadaná. Adoptívni rodičia si ju hneď zamilujú a zdá sa, že ich spolužitie bude bezproblémové. Až kým sa jej spolužiak nezraní pri páde z kĺzačky… Jedno je jasné. Kto Sirotu videl, už na ňu nezabudne.

Osada (2004)

osada

Horor založený na pavučine lží, ilúzii a arogancie. Rozpitváva samotnú podstatu ľudského strachu, a to obavy z neznámeho. Dej sa odohráva v uzavretej osade obklopenej lesmi, z ktorých zvykne po nociach vychádzať niečo naozaj desivé…

Hororové komédie

A nakoniec spomenieme horory, ktoré si robia srandu samé zo seba. V Súmraku mŕtvych a Zombielande nájdete veľa zombíkov a veľa kvalitnej zábavy.

Súmrak mŕtvych (2004)

súmrak mŕtvych

Súmrak mŕtvych je britská komédia, ktorá neberie zombie apokalypsu príliš vážne. Dvaja hlavní hrdinovia, Shaun a Ed trávia väčšinu svojho času v krčme Winchester a nežijú príliš duchaplný život. Keď sa ulicami začnú potácať zombíci, hodnú chvíľu im trvá, kým si uvedomia, že sa vôbec niečo deje. Shaun a Ed sa však rozhodnú zombíckej hrozbe čeliť a popritom si vyriešiť aj pár osobných problémov.

Zombieland (2009)

zombielandNa záver tu máme Zombieland – ďalší odľahčený príbeh zo sveta živých mŕtvych. V Zombielande sa stretávame s Columbom, mladíkom, ktorý možno nie je stelesnenie odvahy, ale pomocou svojich pravidiel vie, ako prežiť. Postupne stretáva drsného zabijaka zombie Tallahasseeho, dievča svojich snov Wichitu a jej malú sestru Little Rock. Zisťuje, že v dobrej spoločnosti nemusí byť ani apokalypsa taká zlá.

Dúfame, že ste sa našou ponukou inšpirovali, dnes si niektorí z týchto hororov pozriete a potom od strachu nezaspíte celú noc. Príjemný filmový zážitok. :)