Holandsko je známe svojim liberálnym postojom k rôznym inde bežným „tabu”. Tentokrát však ide o niečo, čo vyvoláva úsmev na tvári azda po celom svete.Holandskí zákonodardci prijali novelu zákona, podľa ktorej smú majitelia autoškôl a inštruktori riadenia poskytovať svoje služby výmenou za sex. Podmienkou k takémuto „stredovekému platidlu“ je, aby obe zúčastnené strany mali viac ako 18 rokov.

Tamojšia ministerka dopravy spolu s ministrom spravodlivosti sa dokonca nechali počuť, aký významný „krok vpred“ je táto novoprijatá litera zákona: “Je dôležité, že iniciatíva leží na inštruktoroch, zameriava sa na výmenu lekcie riadenia za sexuálny styk,” uviedol hovorca holandskej vlády.

Pre kompletné info iba dodajme, že v krajine je okrem ďalších netradičných ustanovení zákona legálna ako prostitúcia, ktorá je tam oficiálnou živnosťou, tak aj prechovávanie, pestovanie či verejná konzumácia marihuany.

Zdroj: Famous.cz

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Ondrej
Šéfredaktor a zakladateľ. Stará sa o štruktúru magazínu, robí väčšinu hlavných rozhovorov, technologických a auto-moto článkov. O to, aby boli naši čitatelia spokojní sa stará osobne a dlho do noci odpovedá na ich e-maily a správy na Facebooku.