Slovenské mužstvo si v sobotňajšom dueli na konto pripísalo v poradí už tretiu prehru a my musíme s trpkosťou konštatovať, že pre Kanadu sme sa stali hokejovým dezertom. V našej kabíne zavládla depresia a aj samotní hráči otvorene priznávajú, že na súpera, akým je Kanada, jednoducho nemáme… S naším hokejom to už od samotného začiatku šampionátu nevyzeralo dobre. Počiatočné dva zápasy proti Maďarom a Francúzom sme síce zvládli, ale od prelomového stretnutia s Nemeckom to s nami ide dole vodou. Hráči sa hádajú nielen medzi sebou, ale dokonca prostredníctvom sociálnych sietí posielajú nelichotivé odkazy aj slovenským fanúšikom:

Schránka 09

Prečítajte si tiež:

Naši hokejisti poslali fanúšikom drsný odkaz: Všetkým tým superfanúšikom…

 

Navyše sa zdá, že situáciu nezvláda ani samotný Zdeno Cíger, na ktorého adresu sa pred pár dňami vyjadril aj náš historicky najúspešnejší tréner Ján Filc:

Schránka 06

Prečítajte si tiež:

Cíger to schytal: Do trénera sa obul už aj bývalý tréner Ján Filc!

 

Napriek všetkým emóciám, ktoré zmietajú národným výberom, ostalo v našej šatni po včerajšom zápase ticho a zdá sa, že hráčov ovládla depresia. Sami sa zmierili s faktom, že na mužstvo, akým je Kanada, jednoducho nemajú. Chlapcom na sebavedomí nepridal ani fakt, že kanadskému gólmanovi Camovi Talbotovi neboli schopní počas celého zápasu vsietiť jediný gól. Azda najväčšia šanca na vylepšenie skóre sa naskytla počas 25. minúty zápasu Vladovi Draveckému, ktorý sa ocitol pred prakticky prázdym priestorom bránky. Bohužiaľ, ani takúto obrovskú šancu sa nám nepodarilo premeniť na gól.

Kanada si tak po zápase so Slovenskom pripísala na účet ďalšiu výhru a opäť sa prehupla na vrchol tabuľky. Z reakcií nášho mužstva je cítiť porazeneckú náladu a depresiu. Pre agentúru SITA opísali svoje doterajšie výkony a vidinu na zbytok šampionátu takto:

Tréner – Zdeno Cíger: “Kanaďania majú za sebou veľmi dobrý duel. Ďakujem svojim hráčom, že bojovali ako jedno mužstvo až do konca v takom náročnom súboji. Previedli sme taký výkon, na aký s týmto tímom máme. Teraz sa musíme pripraviť na ďalší duel.”

Schránka 07

Asistent trénera – Ernest Bokroš: “Ťažko sa trénerovi hodnotí také stretnutie… Súper bol vo všetkých činnostiach lepší. Hrali sme šesť oslaboviek a inkasovali sme iba raz, to bolo jedno také pozitívum. Hráči sa snažili, chceli ukázať, že hokej vedia hrať, ale sila kanadského mužstva bola dnes obrovská. V útoku sme sa vôbec nedokázali presadiť. Iba snaha nestačí, potrebujeme aj kvalitu. Máme sa stále od nich čo učiť, vo všetkom nás prevýšili. Hráme o 24 hodín, znovu na nás čaká kvalitný súper. Hráči sa nevzdávajú. Zajtra musíme čo najdlhšie držať stav 0:0, prekvapenia sa stávajú.” 

Martin Marinčin: “Kanada od začiatku ‘šliapala’, vôbec sa jej nemôžeme rovnať. Rozobrali nás, čo je veľmi smutné. Ťažko sa mi k tomu niečo hovorí. Nenachádzam žiadne pozitíva, nič dobré sme neurobili. Nemám slov. Vyjdeme zo šatne a musíme to vypustiť. Verím, že zajtra to bude lepšie. Určite nám chýbal pohyb, musíme hrať piati pokope a pomáhať si navzájom.” 

Pavol Skalický: “Čelili sme hráčom z najkvalitnejšej ligy sveta, zápas som si užíval. Súper premenil svoje šance, my sme niektoré tutovky nedali. Ukázali nám svoju kvalitu. Hrali, čo potrebovali, sú to kvalitní hráči, všetko robia v rýchlosti, dobre sa na to pozerá. Snažili sme sa im to kaziť. Mohli sme dať gól, ale nedali sme, nedostávali sme sa veľmi do šancí, musíme popracovať na koncovke.”

Vladimír Dravecký: “Kanada má svoju kvalitu, bolo to vidieť. Povedali sme si niektoré veci, aby sme hneď nedostali gól, ale nepodarilo sa nám zahrať prvú tretinu 0:0. Mal som jednu-dve tutovky, mohol som dať, mohli sme znížiť na 1:2, ale nepodarilo sa. Taká je realita, ale ideme ďalej. Prehrali sme, mrzí to.” 

Július Hudáček: “Prehra 0:5 je zlý výsledok, aj futbalisti s Brazíliou chcú vyhrať. Môžete uspieť, ak brankár podá nadživotný výkon a hrá sa s vami šťastie. Kanaďania sú veľmi rýchli, na každej pozícii majú hráča, ktorý asi fakt nemá slabinu. Môžu si po celý čas dovoliť napádať dvoma hokejistami. To je tá kvalita, nemali slabšiu chvíľku. Mali sme zopár šancí, škoda, že nám to nepadlo v druhej tretine. Boli aj pozitíva, ale len veľmi málo. Fíni budú zajtra veľmi ťažký súper, máme poslednú šancu urobiť krok smerom k štvrťfinále, čo chceme.” 

Marek Viedenský: “Snažili sme sa držať 0:0, ale dali nám dva góly v rýchlom slede. Boli vynikajúci korčuliari, my sme sa väčšinou bránili. Musíme premieňať šance, ktorých nie je veľa. Fínov nesmieme nechať korčuľovať s pukom, v tomto sú možno ešte silnejší než Kanada ” 

Na samotný záver okomentoval pre agentúru SITA zápas Slovensko – Kanada aj tréner kanadskej hokejovej reprezentácie  Bill Peters, ktorý poznamenal: “Slovensko previedlo solídny výkon, najmä v druhej tretine malo miernu prevahu. Bol to veľmi zaujímavý duel. Mali sme v našej hre mierne výpadky, máme ešte čo zlepšiť.“ 

Zdroj/Foto: streamable.com, topky.sk, facebook, wikipedia.org, youtube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Alabuk
Šéfredaktor momentálne najrýchlejšie rastúceho portálu pre mladých - FUNmagazín.sk. Je mladý, trochu uhundraný, no vždy pripravený vás zásobovať množstvom videí a zaujímavostí z celého sveta!