Hublot MP-05 LaFerrari Sapphire ponúkajú kombináciu luxusu s technickou dokonalosťou.Písal sa rok 2013 kedy švajčiarski majstri Hublot predstavili výsledok spolupráce s Ferrari. Jedinečné hodinky právom hrdo prezentoval práve šéf dizajnér Ferrari Flavio Manzoni. Model Hublot MP-05 LaFerrari je dodnes jedným z najcennejších vôbec. Hodinky totiž neponúkajú len premrštený luxus. Sú jedinečné najmä pre úchvatnú a veľmi komplexnú architektúru motorčeka. Ten je do dnes najzložitejší aký kedy Hublot vyrobili a skladá sa z najväčšieho počtu komponentov vôbec.

Hublot MP-05 LaFerrari SapphirePo troch rokoch však nastal čas na update. A ten posunul legendárne hodinky do úplne iného levelu. Ako už názov vynoveného modelu napovedá, Hublot MP-05 LaFerrari Sapphire, hodinky boli obohatené o zafírové prvky. Konkrétne ide o telo hodiniek. To pozostáva zo siedmych dokonale priehľadných kusov zafíru tvoriacich jeden celok. Dôvod je jasný. Čo najviac ukázať dokonalý mechanizmus poháňajúci hodinky. Vŕta vám v hlave ako sa z modrého drahokamu podarilo spraviť čisto priehľadné telo hodiniek? To aj nám. Vodítkom môže byť, že sa kameň opracovával viac ako 600 hodín, kým dostal požadovaný tvar.

Hublot MP-05 LaFerrari Sapphire Cenu hodiniek spoločnosť nezverejnila. Vyrobili totiž len limitovanú edíciu dvadsiatich kusov, ktoré sa predali v priebehu 72 hodín počas Hublot Geneva Days. Pôvodný model sa roku 2013 začal predávať za približne 275-tisíc eur. Ak by sme sa odrazili od tejto sumy a vzali v úvahu to, aký status hodinky získali, zafírové telo, limitovanú edíciu a všetku prácu naokolo mohli by sme sa priblížiť až z 400-tisíc eurám. Za kus samozrejme.

Páčia sa vám? Dajte nám vedieť do komentárov!

Hublot MP-05 LaFerrari Sapphire Hublot MP-05 LaFerrari Sapphire Hublot MP-05 LaFerrari Sapphire Hublot MP-05 LaFerrari Sapphire

zdroj: luxatic.com l foto: hautime.com