Je skutočne pravda, že doba ide veľmi rýchlo dopredu. Deti majú prístup k rôznym informáciám a veciam, o ktorých sme my v ich veku ani netušili. Čoraz ľahšie a častejšie prichádzajú do styku s alkoholom, drogami a sexom, ale toto je už vážne moc. Do rúk sa nám dostala sexuálna výchova pre škôlkárov!Na prvý pohľad pekné a farebné obrázky majú naše deti učiť o súloži, menštruácií a antikoncepcií! Načo je takému krpcovi antikoncepcia? Tiež sa tam môžeme dočítať o pohlavnej chorobe AIDS, o ktorej vraj deti už určite podľa knižky počuli! No to určite.

Táto kontroverzná knižka spustila ostrú vlnu kritiky od rodičov, hoci vraj knihu napísal kolektív autorov odborníkov z oblasti sexuológie. Hovorí sa dokonca o ohrozovaní mravnej výchovy mládeže. Úprimne sa ani nečudujeme, keď na jednom z obrázkov je dokonca detailný prierez tiel, kde môžeme vidieť penis zasunutý do vagíny.

Samozrejme, sa našla aj druhá skupina, ktorá knižku neodsudzuje. Tvrdia, že je iba pomôckou pre mamičky, oteckov a učiteľov, aby sa deti vďaka obrázkom a jednoduchým textom oboznámili s vecami, ktoré sú úzko spojené so sexualitou.

Na názor sme sa opýtali aj jednej mamičky:

„ Moja dcéra ako 6 ročná mala vážne endokrinologické problémy. Bolo nám povedané, že čoskoro jej začne rásť ochlpenie, prsia a ako 7 ročná dostane menštruáciu! Doktorka mi to len tak oznámila pri dcére v ambulancii. Dcéra začala plakať, nedokázala pochopiť prečo by len tak mala krvácať a ešte k tomu odkiaľ! Kúpila som jej knižku veľmi podobnú tejto s obrázkami a všetko jej postupne vysvetlila ohľadom sexuality. Keď sa naučila poriadne čítať knižku sama študovala a keď v skole niečo začula nikdy sa ma nebála opýtať. V podstate to medzi nami vytvorilo silnú dôveru aj keď už dospela chápala o čo ide a , že si treba dať pozor. Knihu by som neodsudzovala. Každé dieťa sa s tým raz stretne. Je na nás či im to vysvetlíme my alebo kamaráti a internet, ktorý im dokopy nepovie nič.“ (Monika 50)

Svoj názor si však urobte sami.

sexualna vychova pre skolkarovsexualna vychova pre skolkarov sexualna vychova pre skolkarovsexualna vychova pre skolkarov tguzh

Zdroj: lifenews.sk

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Andrej & Miška
Motorky, dobré jedlo, knihy, zábava a cestovanie. Aj to sú veci ktoré spájajú túto dvojicu. Neboja sa povedať čo si skutočne myslia a priniesť zaujímavé ale aj zakázané témy. :)