Nike Huarache sú jedny z mnohých kolekcií od Nike a ich ,,stvoriteľ“ je Tinker Hatfield. Tenisky prišli prvýkrát na trh v roku 1991 v podobe Nike Air Huarache. Zaujímavosťou je aj fakt, že tenisky sú pomenované po indiánskych sandáloch. Spredu a zboku nám dotvárajú dizajn kožené prvky a vršok je tvorený z neoprénu.Tenisky Nike Huarache uviedla spoločnosť Nike po prvýkrát na trh v reklame s otázkou ,,Objali ste dnes svoje nohy?“

huarache oldV roku 2013 sa uskutočnil re-release reklamy.

nike-air-huarache-og-white-game-royal-dynamic-pink-2Keďže Nike je známym výrobcom tenisiek pre všetky športy, tak sa tenisky dočkali aj basketbalovej edície, ktorá sa vyznačuje členkovým dizajnom a nike swoosh logom na päte. Svoj release zažili v roku 1992 pod názvom Nike Air Flight Huarache a momentálne je ešte stále dostupná ich retro edícia.

nike-air-flight-huarache-og-colorways

V tom istom roku (1992) priniesol Nike na trh aj bežeckú edíciu Nike Air Huarache International. V tejto edícii je namiesto neoprénu dosadenej viac kože a taktiež je na zadnej strane plastové Nike logo nahradené koženým.

5d92a78f1V roku 1992 prišiel Nike na trh aj s modelom Nike Air Trainer Huarache určeným ,,na tréning“. Dôležitú úlohu tam hral ,,opasok“ na vršku, ktorý mal dodať užívateľovi ešte väčší komfort pri športovaní.

231830c1_0f7ee4f7

V roku 2010 zažil svoj release Nike Zoom Huarache TR Mid obsahujúci Tinker’s Dynamic Fit technológiu. Od svojho debutu sa stali tieto tenisky veľmi obľúbené medzi športovcami.

nike-huarache-tr-cg-cf-volt-08

Foto: solecollector.com