Herec a zábavač Bill Cosby podal pred niekoľkými dňami žalobu na sedem žien, ktoré ho obvinili zo sexuálneho napadnutia. Je rozhorčený, ako mu všetky dokonca “nepodložené obvinenia” zničili jeho dobrú povesť.Sedemdesiatosem ročný Cosby čelí viac než päťdesiatim obvineniam z toho, že sexuálne napadol ženy, obťažoval ich, či im dokonca podával omamné látky. Mnohé z nich sa ozvali až po niekoľkých rokoch a podali na neho aj žaloby. Prvý prípad sa datuje už v roku 1974, kedy mal obťažovať len 15 ročné dievča menom Judy Huth. Súd herca neobvinil, pretože od tohto prípadu prešlo veľa rokov a premlčacia lehota sa prekročila. Dnes už zrelá žena Cosbymu stále neodpustila jeho údajný zločin a pred tromi rokmi na neho podala žalobu. Ako dôvod uvádza, že jej incident spôsobil úzkosť a značné životné problémy.
cosby1

Ženy ho obviňujú aj z toho, že sa prostredníctvom peňazí snaží všetko uhladiť. Denník Washington post píše o žene menom Barbara Browman, ktorá chcela vypovedať, že ju herec najskôr omámil a potom znásilnil. Právnici však prišli so zarážajúcim nápadom. Mala to dosvedčiť iba anonymne, ale jej sa tento nápad vôbec nepáčil. Príležitosť nakoniec nedostala, lebo Cosby zmietol žalobu a to vďaka nezverejnenej sume peňazí. Až minulý mesiac podala denníku Daily Mail podrobnú správu o všetkom, čo sa pred rokmi stalo. Právnička Gloria Allred, ktorá zastupuje niekoľko obvinených žien tvrdí, že taktika, s ktorou prišiel americký komik, ich neodradí.

Cosbyho právni zástupcovia označujú tvrdenia “obetí” za absurdné a nepravdivé. V týchto dňoch sa americký komik rozhodol ísť tvrdo proti nim a podal žaloby za urážku na cti. Čas ukáže, ako bude príbeh zabávača známeho najmä zo “Šou Billa Cosbyho”, či z filmu “Otec je duch” pokračovať.

Zdroj: washingtonpost.com | Foto: cbc.ca