Marek Hamšík patrí už dlhé roky k najväčším oporám našej reprezentácie a podobný status má aj v jeho klube SSC Neapol. Tam vytvoril za viac ako desať rokov svojho pôsobenia už niekoľko rekordov, no do starého železa ešte rozhodne nepatrí. Potvrdzuje to aj v tejto sezóne európskej súťaže č.1! 

Neapol aj vďaka jeho skvelým výkonom ešte v tejto sezóne Ligy majstrov neprehral a zatiaľ je na čele tzv. “skupiny smrti” s 9 bodmi. Taliansky tím však nemá ešte ani zďaleka istý postup medzi najlepších 16 tímov, keďže na PSG má náskok iba jeden bod a pred svojím posledným súperom v skupine Liverpoolom FC vedie o tri body. Hamšík ako líder zálohy “azúrových” sa však určite bude chcieť so svojím tímom dostať čo najďalej.

O tom, že jeho výkony sú pre Neapol v Lige majstrov túto sezónu kľúčové, hovoria aj štatistiky. “Marekiaro” má totiž zo všetkých futbalistov piatu najvyššiu percentuálnu úspešnosť prihrávok. Z 369 jeho prihrávok bolo úspešných 336, čo v percentách znamená 91% úspešnosť. Lepšie sú na tom iba absolútne svetové hviezdy z tých najlepších klubov. Podrobné štatistiky prihrávok prvých piatich najlepších hráčov v Lige majstrov nájdete nižšie.

TOP 5 hráčov s najväčšou úspešnosťou prihrávok v LM

Marek Hamšík najlepšie momenty

Foto|Video: Facebook, Twitter, YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.