Slovenskí extrémisti a ich sobotňajšie vyčíňanie v našom hlavnom meste je v týchto dňoch najdiskutovanešjou témou v médiách, ktorá ide ruka v ruke i s ďalším aktuálnym problémom – návalom imigrantov do Európy. Presne to bol motív ich posledného protestu, ktorý sa však veľmi nepríjemným spôsobom dotkol i cyklistického podujatia Bratislava City Downhill 2015. Viac o tejto nešťastnej udalosti sa dočítate TU.

V sobotu sa v Bratislave konalo prestížne podujatie horských cyklistov Bratislava City Downhill 2015, ktoré bolo, bohužiaľ, prerušené extrémistami. Polročná práca organizátorov vyšla nanivoč a z pretekov nevzišiel žiadny víťaz len sklamanie a hanba pre Slovensko. Neonacisti sa na akcii zjavili počas jazdy brazílskeho cyklistu Bernarda Cruza, ktorému zátarasili dráhu tým, že prebúrali zábrany a začali robiť bordel na trati. Cruz mal možno jediné šťastie, a to, že skupinka 300 agresívnych výtržníkov cez prilbu nevidela, že ide o Neslováka s tmavším odtieňom pokožky.

worker at car repair determination

Keďže mal Brazílčan na prilbe GoPro kameru, útok extrémistov náhodou zachytil a už aj zverejnil na svojom facebookovom profile, kde ho sleduje 36 tisíc fanúšikov z celého sveta. Takže agresori sa opäť raz postarali o našu „peknú“ vizitku.

Foto: Facebook