Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová sú už siedmu sezónu jedna vedľa druhej a plážový volejbal v ich podaní stojí za pozretie. A vôbec vám nevadí ani pot a piesok na ich tele. Svojimi športovými úspechmi lákajú k tomuto športu stále viac fanúšikov a vďaka záberom od profesionálneho fotografa Adama Suchánka môžete vidieť, že dokážu byť poriadne zvodné.Dominika (30) ako dieťa jazdila šesť rokov na koni a v trinástich už hrávala za extraligu v Pezinku. Časom prešla na pieskové ihrisko, kde je doteraz. Okrem jej úspechov už stihla vyštudovať vysokú školu a je inžinierkou ekonómie a podnikania. Popri volejbale sa venuje svojmu priateľovi, rodine a psíkovi. Boli aj časy, kedy potrebovala poriadny oddych a loptu odložila nabok. Rok žila s priateľom v Taliansku a potom v Rakúsku. Napokon Natáliin otec oslovil Dominiku, či by to s jeho dcérou neskúsila v bechvolejbale s podmienkou, že tento šport budú robiť naplno. Dievčatá to pod taktovkou Natáliinho otca, ktorý im robí manažéra, teda skúsili a spoločne žnú jeden úspech za druhým.

Dominika Nestarcová

Natália (25) sa už v detstve venovala atletike, neskôr so špecializáciou na beh cez prekážky a skok do výšky. Od štrnástich rokov hráva halový volejbal, v ktorom sa naozaj našla. V súčasnosti stíha aj štúdium mediálnej komunikácie na vysokej škole a verí, že do olympiády už bude magisterka. Pri jej bezlepkovej diéte si najviac pochutná na zemiakoch a zmrzline, ktorú si s Dominikou doprajú v hojnom množstve. V čase, kedy Natálii skončil juniorský vek, možnosťou bolo pokračovať v seniorskom klube alebo skúsiť plážový volejbal. Jej voľba bola rozhodne správna, o čom svedčí mnoho jej úspechov.

Natália Dubovcová

Dominike i Natálii učaroval beachvolejbal viac ako ten halový, avšak tento šport im prináša aj tienisté stránky. Zápasy sa prerušujú len v prípade, keď padajú krúpy alebo sa blýska. Ani štyri stupne Celzia či naopak pálivý piesok im nedovoľuje zápas ukončiť.

Na sezónu sa vždy dostatočne pripravujú a deď už teplomer klesne pod nulu, trénujú v pieskovej hale. Ich druhým domovom je španielske Tenerife, kde sa zdržujú väčšinou od februára do apríla. Na lásku tak športovkyne veľa času nemajú. V lete trávia čas so svojimi polovičkami len niekoľko dní.

Aj keď dievčatá samy o sebe tvrdia, že nie sú práve najlepšie kamarátky, vychádzajú spolu dobre. Keď neriešia tréningy ani zápasy, navzájom si nepíšu ani nevolajú, chcú sa čo najviac zrelaxovať každá po svojom. Momentálne je pre naše volejbalitstky hlavným cieľom olympiáda 2016 v Riu a my im, samozrejme, pri jeho naplnení budeme držať palce. :)

plážový volejbal plážový volejbal plážový volejbal plážový volejbal plážový volejbal plážový volejbal

foto: sov, facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Janka K
Človek, ktorý rád na sebe pracuje a je spokojný vtedy, keď sú spokojní jeho najbližší :)