Argentínsku futbalovú hviezdu Lionela Messiho určite netreba bližšie predstavovať. Vynikajúceho futbalistu registrujú aj tí, ktorí sa o šport veľmi nezaujímajú. Najnovšie má Leo vážne problémy, ale tie nesúvisia s futbalom. Bol totiž právoplatne odsúdený za daňové úniky!



Lionel Messi bol ešte počas minulého roka odsúdený spolu so svojim otcom za spáchanie daňových únikov. K tomuto trestnému činu malo dôjsť v rokoch 2007 a 2009. Obom previnilcom bol vymeraný trest na 21 mesiacov odňatia slobody. Messi musel dokonca zaplatiť pokutu vo výške dvoch miliónov eur, jeho otec pre zmenu jeden a pol milióna. Messi s otcom sa proti tomuto rozsudku pred pár týždňami odvolali a dúfali v skrátenie trestu.

Leo a ani jeho otec však so svojim odvolaním neuspeli a španielsky súd definitívne rozhodol o ich vine. V platnosti zostal aj trest odňatia slobody na 21 mesiacov i výška pokút. Našťastie pre Barcelonu, Lionel do väzenia nepôjde. V Španielsku totiž nemusí nastúpiť na výkon trestu človek, ktorý mal čistý register trestov a bol prvýkrát odsúdený na menej ako dva roky za nenásilný trestný čin. Messi i jeho otec teda majú tzv. podmienku. Nakoľko toto definitívne rozhodnutie ovplyvní Messiho výkony na ihrisku, ukáže až nasledujúca sezóna.

VIAC ŠPORTU nájdete na SportovyMagazin.sk >>> TU

Zdroj: Bbc.co.uk | Foto: Twitter

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tomino
Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D