Nezáväzný se* s človekom, ktorému sa nemusíte ozývať v pravidelných intervaloch a ktorého nikdy neplánujete predstaviť rodičom. Má cenu sa do toho púšťať? 

Na (ne)jednu noc

Len tak si niekoho vyhliadnuť a bez slova zobrať domov možno vyzerá lákavo vo filmoch,  no realite to príliš nezodpovedá. Nehovorím, aj dáma sa občas pošmykne, ale zväčša takéto formy „relaxu“ vedome nevyhľadáva. Na strane druhej však nemá čas ani záujem riešiť vzťahy reálne a záväzné.  A tak sa akosi stane, že sa zapletie s niekým, koho už pozná dlhšie, s kým si rozumie a s kým je to (zdanlivo) jednoduché.  Nasleduje obdobie radosti a hojnosti, plné bezstarostného se*u.

Ideálne, však? Nie tak celkom. S FWB (friends with benefits) vzťahmi je to ako s drogami. Je to fajn, až kým to fajn nie je. Chcete viac, viac a viac a potom vám to celé vybuchne pod rukami.

Áno alebo nie?

Takýto typ vzťahu môže reálne fungovať iba v prípade, že ide obom hlavným aktérom o to isté a obaja na sto percent vedia, že im nikdy o nič iné ani nepôjde. Čiže, takmer nikdy. Vždy je tam isté riziko, že to jeden z vás nezvládne a že niekto niekomu ublíži.  Život je však krátky a je zbytočné sedieť doma v kúte a dodržiavať prísny celibát len preto, aby nám niekto náhodou neublížil. FWB je príjemným spestrením a osobne ho odporúčam vyskúšať každému.

S kým

Žena na takýto druh vzťahu nemusí byť  nutne vaša najlepšia kamarátka a ani susedka, ktorej ste kedysi v kríkoch ukazovali „pipíka“.  Snažte sa nazapliesť s osobou, s ktorou si chcete udržať nadpriemerné vzťahy alebo s niekým, ku komu cítite niečo viac. Hľadajte osobu, s ktorou máte rovnaký okruh známych a občas prehodíte zopár slov. Rozprávajte sa, dajte si pár drinkov. Začína to väčším (stále však únosným) množstvom alkoholu, pokračuje menším počtom zábran a končí se*om. Takýto se* sa dá málokedy plánovať. Väčšinou ide o prudko inštinktívnu a impulzívnu vec. Preto sa ho ani naplánovať nepokúšajte. Ak sa vám nejaká kamarátka či známa javí ako vhodný FWB materiál, trochu viac sa jej v jeden večer venujte, bavte sa, sem-tam sa jej letmo dotknite a sledujte, ako reaguje. Večer ju odprevaďte a skúste sa tak trocha pozvať k nej domov. Ak vás nevyhodí, je vaša.

sex 2

Ráno po

Skončili ste spolu v posteli, se* bol skvelý, ráno ste jej ešte strčili jazyk do hrdla a odišli. Čo teraz? Teraz to nechajte tak. Žiadne emotívne reakcie, žiadne citové výlevy. Keď ju máte potrebu kontaktovať, počkajte niekoľko dní. V prípade, že viete, že sa určite v blízkej dobe znova uvidíte bez toho, aby ste to akokoľvek plánovali, nechajte to na okolnosti. Ak sa bude chcieť znova zabaviť, môžete si gratulovať! Ak nie, dajte jej najavo, že sa nestalo nič, kvôli čomu by ste sa jeden druhému museli vyhýbať a chodiť po kanáloch.

Pravidlá, pravidlá, pravidlá

Veľa zdrojov zaryto tvrdí, že by ste sa s človekom, s ktorým sa ocitnete v takomto vzťahu mali o všetkom porozprávať a dohodnúť sa na presných pravidlách. Môj sedliacky rozum mi zasa tvrdí, že pokiaľ v tom máte  jasno vy a máte rovnaký pocit aj z druhého človeka, riešiť to ďalej nepotrebujete. Začiatok FWB je jedna z najlepších vecí na svete a preto si ho treba užívať až do vtedy, dokým sa to celé neposerie (to bude čoskoro).

I napriek tomu, že sa o pravidlách nebudete verejne rozprávať a nespíšete spolu zmluvu o možných následkoch a sankciách, netreba ich tak celkom ignorovať.

Nezabúdajte

…na rešpekt. Len preto, že s vami máva se* pod schodami neznamená, že nie je dáma a nezaslúži si váš rešpekt!

…na diskrétnosť. Nechváľte sa, nerozširujte, nerobte z vášho dobrodružstva facebookovú senzáciu.

…na ochranu. A to najmä pokiaľ hráte na viaceré strany.

…experimentovať. FWB je skvelou šancou vyskúšať veci, na ktoré ste v normálnych vzťahoch nemali odvahu.

… že nie je povinná pricupitať kedykoľvek si zmyslíte. Má svoj život a vy v ňom nemáte žiadne mimoriadne miesto (akokoľvek odporne to znie). Takže ak ponuku zdvorilo odmietne, poprajte jej pekný zvyšok dňa/večera/víkendu a neriešte. Neurážajte sa. Ego bokom.

…na prestávky. Áno, keď raz nájdete niekoho, s kým máte skvelý a relatívne ľahko dostupný se*, je ťažké  krotiť sa. Prestávka vám však obom prospeje. Fyzicky i duševne.

Zabudnite…

…že by to mohlo trvať dlhšie ako tri mesiace. Aspoň nie intenzívne. Je možné, že jeden pre druhého prestanete byť zaujímavým, rovnako, ako je možné, že jeden z vás začne chcieť niečo viac. Porozprávajte sa, ukončite to, dajte si prestávku. Ak žijete v krajine, v ktorej je stále vidno dúhu a na lúkach sa pasú jednorožce,  je pravdepodobné, že si vás vezme za muža a porodí vám futbalový tím.

…na žiarlivosť. Na tú jednoducho nemá ani jeden z vás nárok. Ak sa objavíte v tom istom podniku a ona vás vytrvalo ignoruje, vôbec to neriešte. Ak sa začne obšmietať okolo iného mladého muža, nereagujte. Zachovajte chladnú hlavu, žiadne scény, žiadne dokazovanie si mužnosti tým, že zdrapíte prvú nevinnú devu, ktorá sa zjaví vo vašej blízkosti a bohapusto ju zneužijete len preto, aby ste slečne ignorantke dokázali, že ju nepotrebujete.  Je hlúposť myslieť si, že sa vás to vôbec nedotkne. Buď utrpí vaše ego, pretože ste práve prišli o hračku alebo vaše city. To prvé je normálne a zdravé. To druhé je problém.

Bohužiaľ, ani tieto pravidlá nezaručujú, že prežijete FWB bez bolesti. Počas celého trvania vzťahu treba byť úprimný najmä k sebe samému a mať v sebe poriadok. Pokiaľ ste stále nevyspelým chlapcom, ktorý si vyslovene potrebuje len  vrznúť, na FWB radšej zabudnite.  Takýto vzťah si vyžaduje určitú dávku zrelosti a zdravého úsudku. Ak sa pre FWB predsa len rozhodnete a nájdete človeka, ktorý je s vami mentálne i fyzicky kompatibilný, máte moju plnú podporu. Tlieskam, kričím, skáčem. Užite si jeden z najlepších se*uálnych zážitkov, aký sa len užiť dá.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Jana Ka
Ak chcete ženám, ale aj mužom vidieť do hlavy, čítajte články od tejto našej sympatickej mladej a náruživej červenovlásky. Jej silnou parketou však nie sú len vzťahy a s nimi súvisiace trampoty, ale aj životný štýl ako móda či zdravie, v ktorých zaručene poradí, ako "to" nespackať.