Povedzme, že ste mladý, zrelý muž (vekové pásmo nie je ohraničené). Máte prácu, ktorá vás baví a frajerku ktorá… Ktorá čo? Vás vie dobre uspokojiť? Poďme si rozobrať najčastejšie „príčiny“ toho, prečo sme ochotní už v mladom veku urobiť takú zásadnú chybu menom partnerský vzťah.

1. Pravidelný se*

Áno, prídete domov a môžete si zašukať, to je super. Spredu, zozadu, zhora, zdola a všetky tie polohy, ktoré vie, že máte rád a vy viete, že ona má rada. Teda hlavne ťahy, dotyky, prsty, a iné fuj-fuj vecičky, ktoré vám rada urobí, aby ste si užili. No počkať, vlastne, ruku na srdce, všetky??? Jasné, že nie. Žiadna frajerka nechce robiť všetko, po čom si zažiadate, alebo, a to je diskutabilné či je to horšie alebo nie, ani o nich nevie, pretože tie predstavy sú z kategórie nevysloviteľné.

Manmagazin.sk Tip: Každý z nás sa aj tak teší, kedy už frajerka niekam vypadne, aby si to mohol urobiť sám a poctivo a podľa svojich (fuj-fuj) predstáv. Bojíte sa, že prídete o fyzický kontakt? Nájdite si milenku podľa nášho návodu.

upratovacka-zena-priatelka

2. Upratovačka

Milé čitateľky, radi by sme vám týmto oznámili, že sa nachádzate na magazíne, určenom striktne pre mužov a vaše momentálne psychické rozpoloženie zapríčinené týmto podnadpisom vzniklo z vašej ďalšej vlastnosti, ktorú popíšeme nižšie. Pre vaše dobro sa teraz zhlboka nadýchnite a ideme spolu a pomaly: wé wé wé, bodka, burlivevino, bodka, markiza, bodka eska.

Dobre páni a my môžeme pokračovať. Áno je to tak, všetci si to pekne priznajte, komu sa chce skladať ponožky, umývať okná. Baj-du-vej, viete, že treba umývať vaňu, kachličky v kúpeľni alebo vodovodnú točku od vodného kameňa? Aha. Jasné, že každému z nás vyhovuje, že sa o tieto vecí stará frajerka bez toho, aby sme o tom vôbec vedeli. Bez toho, aby sme vôbec vedeli, že je také niečo treba urobiť. Ako by povedala hlavná postava vo filme Tacho: nech sa nemusím starať ani o k*kot.

Manmagazin.sk Tip: Upratovanie 1x týždenne profesionálnou „gazdinou“ stojí omnoho menej, ako by ste si mysleli. Pogooglujte nejaké služby. Prídu, všetko dajú na poriadok podľa vašich predstáv. Toho, čoho sa nemajú dotýkať, sa dotýkať nebudú a vždy všetko upracú rovnako. O hodinku ani neviete, že ste niekoho mali v byte. A ak získajú dôveru, môžu to robiť aj vtedy, keď nie ste doma.

3. Pocit mať niekoho pri sebe

Väčšina z nás, aj keď sme muži – samci a je nám geneticky daná schopnosť prežiť o samote, na love, vo vojne, sme hlboko vo vnútri, vo svojej podstate krehké bytosti, ktoré si vyžadujú starostlivosť. Nie nadarmo sa hovorí, že chlap si myslí, že je vážne chorý, už keď má soplík. Ten pocit, že „pre niekoho bojujeme“ je nám jednoducho  daný do vienka, potrebujeme sa k niekomu vrátiť, cítiť, že keď pracujeme, robíme to pre niekoho, že to má ďalší, vyšší zmysel. No a v neposlednom rade potrebujme starostlivosť, obskakovanie, ošetrovanie a jednoducho to tuťuli-muťuli, ktoré nám raz za čas príde fajn.

Nie nadarmo sa hovorí, že chlap si myslí, že je vážne chorý, už keď má soplík.

Manmagazin.sk Tip: Ste už úplne na hlavu? Máme 21. storočie, plno osamelo žijúcich mladých kariérychtivých mestských žienok, ktoré vyhľadávajú nezáväzný vzťah, ehm, … se*. Plus ešte väčšie množstvo slobodných mamičiek, ktoré denne túžia po tom, aby ich niekto konečne poriadne pretiahol. Toto všetko sú dievčatá, ktorých máte okolo seba mraky, stačí iba otvoriť oči a vedieť, ako na to. Tieto žienky sa s vami vedia podeliť o pocit „mať niekoho pri sebe“, ako bonus dostanete to, že ak budete chcieť prežiť deň, kedy nebudete chcieť mať niekoho pri sebe, tak jej jednoducho nezavoláte a na druhý deň jej poviete, že ste mali niečo dôležité.

nakupujuca-priatelka

4. Nákupčia

Potraviny, kozmetika, trenky, tričká, ponožky až po cigarety. Priznajme si, kto by sa chcel starať o to, či máte nakúpený chemický prípravok na čistenie sifonu. Kto by vôbec chcel čistiť sifon? Kto by chcel vedieť, ako sa to robí? A vlastne, kto by sa chcel zaoberať tým, čo vlastne sifon je? O tieto veci chceme mať postarané – nakúpené a znova sa nechceme starať ani o… Viete, o čo.

Manmagazin.sk Tip: Na potraviny si urobte špeciálny zoznam (je na to množstvo aplikácií napr. Shopping list), ohľadom kozmetiky si nechajte poradiť od našich odborníčok na manmagazin.sk a ohľadom čistiacich prípravkov sa nechajte inšpirovať odstavcom s nadpisom Upratovačka.

5. Kuchárka

Varenie. My muži ho milujeme, je to vynikajúce hobby. Pripravovať si však každý deň raňajky, obed aj večeru nie je v našich silách a je vynikajúce, ak máme niekoho, kto sa o tieto veci postará. Navyše o ne nemusíme nikoho ani prosiť, ženy to majú v sebe zakódované tak, ako my muži máme zakódované, že chceme popreťahovať všetky tie rajcovné susedky.

Manmagazin.sk Tip: Na raňajky si skočte do bufetu či do obchodu po ceste. Ak nemáte to „šťastie“, že máte v práci podnikovú jedáleň, tak to vyriešte meníčkom v reštike za pár drobných a na večeru, ak si to môžete dovoliť, si objednajte čínu alebo pizzu – má to brutálnu výhodu, že nemusíte nič umývať. Ak je to pre vás drahá, kúpte si po ceste z práce zopár rohlíkov a parížsky šalát, bambino syr a šunku, paštiku alebo viete čo? Tu je o tom fantastický článok.

kucharka-zena-priatelka

6. Práčmajsterka

Pranie? Do kelu, veď ani nevieme, ako sa tá pračka ovláda. Kde to má nejaký rozumný návod? Milión ikoniek, ktoré nemáme najmenšiu šajn, na čo sú a rôzne priehradky na rôzne prípravky. Brr. Ako sa to zapína? Koľko to trvá a ako vieme, ktoré prádlo môžeme s ktorým prať? Že odevy majú nejaké štítky, ktoré určujú, ako sa to má prať? To si to máme všetko študovať pred každým praním? Tak to to radšej vyhodíme a ideme si kúpiť nové.

ikonky-na-pracke-ako-nastavit-pracku-pranie-prackaManmagazin.sk Tip: Je to omnoho jednoduchšie, ako by sa mohlo zdať. Prádlo rozdeľte na biele a farebné. Biele perte spolu a farebné spolu. Prípravok vám stačí jeden – na farebné prádlo, veď biela je tiež farba že áno :-). Kúpte si také tie gelové kapsulky, ktoré sa vkladajú priamo do bubna s prádlom, nemusíte riešiť, čo kam naliať či nasypať. Potom potrebujete aviváž, tá sa leje do označenej priehradky (na našej fotografii v strede), väčšinou je tam ikonka symbolizujúca vôňu – v našom prípade kvetinka. Aviváž má v sebe aj odmerku – vrchnák. Nastavenie práčky je tiež jednoduchšie, ako to na prvý pohľad vyzerá. Ak periete na 30°, nemôžete nič pokaziť. Prací režim nastavte na „bavlna“ – ikonka na našom obrázku v pravo hore a posledné, čo vám zostáva, je nastaviť otáčky. Platí čím vyššie otáčky, tým suchšie prádlo po vypratí. Pozor ale: pri naozaj vysokých otáčkach (1000 a viac) môže byť prádlo už vplyvom vysokej odstredivej sily pokrčené – a žehliť predsa nechcete či áno? Otáčky teda odporúčame okolo 800. Po dopraní čo najskôr vyveste a sušte alebo si kúte sušičku – geniálne zariadenie. Nahádžete tam opraté mokré šatstvo a ono vám to susiak na pradloo hodinku vypľuje suché veci, ktoré iba zložíte a hodíte do skrine. Ak na sušičku nemáte miesto, zaobstarajte si interiérový (balkónový) sušiak na prádlo, na kolíky zabudnite, ak nebývate na Sibíri, žiadne nepotrebujete. O zvešanie, poskladanie a uloženie do skrine požiadajte gazdinú, alebo… si obliekajte veci priamo z vešiaka. Ušetrí vám to úložnú plochu v skrini, kde si môžete bezpečne odložiť svoju zbierku SLOVAK MAN Magazínov.

kam-naliat-avivazTip k praniu č.2: Ak sa vám stane, že na prádlo, ktoré dopralo v pračke zabudnete a je tam pol dňa, jednoducho, tam hoďte nové prípravky a pustite ju znova

Tip k praniu č.3: Nikdy nerobte to, že pračka doperie, otvoríte jej veko a idete preč. Prádlo vtedy „stuchne“ a bude smrdieť. Ak ho do 3 hodín vyvesíte, je to OK. Hlavne ho nechajte zavreté.

Zabudnite na žehlenie – naučte sa vešať oblečenie tak, aby sa žehliť nemuselo

Tip k praniu č.4: Zabudnite na žehlenie. Prádlo narovnajte a niekoľkokrát vo vzduchu „vyprášte“ – zaberá to aj na košele. Ak si dáte záležať a vysušíte ich na ramienku, nikto nespozná, že niečo nemáte ožehlené.

7. Zachovanie rodu

Áno, sme to my, muži. Príroda nás vybavila podvedomým inštinktom „rozsievača semena“, preto máme vo svojej hĺbke zakódované, aby sme na matičku zem priniesli čo najviac potomkov, ktorí by niesli meno nášho rodu nasledujúce generácie až do zániku zeme. Preto sú niektorí slabší jedinci náklonní už v útlejšom veku ku oddanému partnerskému životu, plánujúc s dotyčnou rodinu, deti – jednoducho potomstvo.

Manmagazin.sk Tip: Dôvod číslo 40 zo 60-tich dôvodov, prečo je super byť mužom, hovorí o tom, že splodiť potomka môžete počas celej dĺžky svojho života. Chyťte život za pačesy, začnite si ho užívať a neblokujte si najkrajšie roky svojho života niečím tak stupídnym, ako je poslušnosť jednej žene. Nech už je tá poslušnosť akákoľvek malá či veľká.

Prečítajte si tiež: Zlatokopka. Aké je to začať si s ňou?

8. Spoločnosť do spoločnosti

Úplne najdebilnejší dôvod, prečo niekto zdieľa svoj život, domácnosť a dobrovoľne zverí svoju mladosť do rúk držiteľke vagíny a pŕs, je to, že si nevie predstaviť, s kým pôjde niekam na Silvestra, do kina a podobné kultúrno-spoločenské záležitosti. Dosť zlé je, ak ľudia vo vašom okolí žijú tiež v pároch a vy by ste sa cítili menejcenne.

Manmagazin.sk Tip: Prečítajte si, prosím, ešte raz tipy k „Pocit mať niekoho pri sebe“, pre pána Jána! Nadržané mamičky, susedky, študentky a workoholičky, ktoré chcú len šukať a nestarajú sa vám do života a vy máte problém, že nemáte s kým ísť do kina? Zamyslite sa človeče, prebuďte sa a začnite žiť život. Do toho, chlapi!