Za nezvyčajnými fotografiami, ktoré vznikajú ozaj neskutočným spôsobom, sa skrýva umelec menom Carl Warner. Tento Angličan už ako malý chlapec trávil hodiny kreslením a na papieri vytváral rôzne svety podľa svojej predstavy. Na jeho fotografie sa musíte pozerať dlhšie a zostanete v šoku, keď uvidíte, čo sa mu podarilo vďaka ovociu, zelenine či ľudskému telu.Carl nechcel ostať iba pri obdivovaní umelcov ako bol Salvador Dalí, rozhodol sa študovať s cieľom stať sa ilustrátorom. Zistil však, že jeho nápady a tvorivé oko sa hodí skôr na fotografovanie. Už ako 22-ročný sa stal asistentom známeho fotografa menom David Lowe, čo mu prinieslo veľa ďalších pracovných príležitostí. Začal sa stretávať s režisérmi, modelármi a tiež vytvárať obrazy pre reklamný priemysel. O pár rokov neskôr zistil, že po jeho práci nie je veľký dopyt a jeho samého tiež nenapĺňala. Hľadal niečo nové, čo by oživilo jeho fotografie a to sa mu podarilo.

Jedného dňa pri prechádzke trhu s potravinami našiel zvláštne huby, ktoré vyzerali ako nejaký druh stromu v cudzom svete. Vzal ich so sebou do ateliéru aj s ďalšími surovinami ako ryža či zrná a pokúsil sa vytvoriť miniatúrnu scénu na doske stola. Fotografia sa mu skutočne podarila a keď tento hubový “foodscape” uverejnili v časopise Sunday Times, dostavil sa želaný úspech.

Poukladať jednotlivé kúsky jedla či iných predmetov tak, aby vystihli podstatu fotografie, je veľmi náročné. Vytvorenie skice, uloženie prvkov na vhodné miesto či správne svetlo pri fotení často zaberie niekoľko dní.

Dnes je Carl Warner tvorcom obrovského množstva reklamných kampaní pre najznámejšie svetové značky a produkty. Pozrite si jeho najlepšie práce.:)

carl warnercarl warner

carl warner24 carl warner23 carl warner22 carl warner21 carl warner20 carl warner19 carl warner18 carl warner17 carl warner16 carl warner15 carl warner14 carl warner13 carl warner12 carl warner11 carl warner10 carl warner9 carl warner8 carl warner7 carl warner6 carl warner5 carl warner4 carl warner3 carl warner2

Foto a zdroj: Carlwarner.com, Youtube.com