Jazero Loch Ness je od nepamäti opradené množstvom záhad, no jedna z nich vyčnieva nad všetky ostatné. Legenda hovorí, že v tomto jazere prebýva príšera, ktorá tu prežila ešte z praveku. Istý Ian Bremner tvrdí, že sa mu legendárnu Nessie podarilo odfotografovať!Legenda o Lochnesskej príšere siaha až do siedmeho storočia, kedy bol týmto bájnym tvorom napadnutý istý mních. Odvtedy bolo v jazere mnohokrát spozorované či odfotené neznáme stvorenie, avšak všetky fotografie boli veľmi nekvalitné. Teraz ale fotograf Ian Bremner tvrdí, že sa mu slávnu príšeru podarilo odfotiť a vytvoriť najjasnejší záber Nessie v histórii. Ian chcel v blízkosti jazera fotiť jelene, no zrazu vo vode uvidel niečo nezvyčajné. Okamžite to odfotil a zo zhotoveného záberu zostal v nemom úžase. Podľa neho ide o Lochnesskú príšeru.

loch ness

Fotografia okamžite vyvolala búrlivé diskusie na zahraničných weboch. Jeden z diskutujúcich identifikoval na fotke tri tulene. V tom mu však ďalší muž oponoval, že v jazere Loch Ness sa tulene nevyskytujú. Teória o troch tuleňoch na fotke sa zdá byť pravdivá, pretože existujú ojedinelé prípady, keď sa tulene zo Severného mora dostali cez rieku Ness až do Lochnesského jazera. Čo myslíte, je na fotke naozaj legendárna príšera či sú to tri tulene, alebo ide nejaké iné zviera?

Zdroj: Metro.co.uk | Foto: Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Andrej
Mal by som sa venovať štúdiu, no radšej prokrastinujem a píšem články. Sorry, mami. Ženy, šport, zábava (toto poradie nezamieňať s rebríčkom priorít...alebo?).