Letné olympijské hry v Riu sú už minulosťou. Olympijský oheň zhasol a športovci sa pomaly balia domov. Počas olympiády sme mohli vidieť neskutočné výkony, niekedy až za hranicou ľudských možností. Okrem toho nás však ohúrili aj výzory niektorých športovkýň, ktoré v momente, ako sa objavili, skrášlili naše televízne obrazovky.Federica Pellegrini

#Verona 🏡🏡❤️🇮🇹

A post shared by Federica Pellegrini (@kikkafede88) on

 

Táto kráska reprezentuje Taliansko v plávaní. V roku 2008 na olympiáde v Pekingu vyhrala vo svojej disciplíne ako 20-ročná zlatú medailu. Cenný kov si z Ria neodniesla, najlepšie skončila na štvrtom mieste, a to v plávaní na 200 m voľným spôsobom.

Jaque Carvalho

 

Jaque so svojimi kolegyňami skvele reprezentuje rodnú Brazíliu vo volejbale. Zlatú medailu získali ako v Pekingu, tak aj v Londýne, no v Riu sa jej tímu veľmi nedarilo, keď vypadol vo štvrťfinále po prehre s Čínou.

Aly Raisman

1st nap in Rio in the books… Still half asleep 🙈

A post shared by Alexandra Raisman (@alyraisman) on

 

22-ročná americká gymnastka je aj napriek mladému veku držiteľkou už dvoch zlatých medailí z olympiády v Londýne, nehovoriac o jednej bronzovej. V Riu sa predstavila vo viacerých gymnastických disciplínach a na svoje konto si pripísala jednu zlatú a dve strieborné medaily.

Shelina Zadorsky

@vcm.photography love your work! 📸

A post shared by Shelina Zadorsky (@shelinaz) on

 

V Kanade vedia hrať okrem hokeja aj futbal. A dokonca i ženy. Shelina je totižto reprezentantkou v ženskom futbale. Mladá 23-ročná športovkyňa si zatiaľ z olympiády medailu neodniesla, ale na Rio 2016 bude určite spomínať v dobrom, keďže so svojím tímom získala bronzové medaily.

Ellen Hoog

Genieten van de Italiaanse zon ☀ #leesvoer #lievemama #estherverhoef

A post shared by Ellen Hoog (@ellen_hoog) on

 

30-ročná holandská reprezentantka v pozemnom hokeji si z olympiád v Pekingu a Londýne odniesla po jednej medaile. V Riu sa jej tímu síce darilo, no stačilo to „len“ na striebornú medailu.

Marie-Laurence Jungfleisch

Tejto nemeckej reprezentantke v skoku do výšky sa v Riu nedarilo a medailu nezískala. Hoci sa vo svojej disciplíne dostala do finále, nakoniec to stačilo len na siedme miesto. Ak by sa však v Riu rozdávali medaily aj najkrajším športovkyniam, jedna by sa jej určite ušla.

Anouk Vergé-Dépré – Rio 2016

 

Švajčiarska reprezentantka v plážovom volejbale takisto patrí medzi neúspešné športovkyne v Riu, keď so svojou kolegyňou vypadli už v osemfinále. Avšak zaraďuje sa aspoň medzi najkrajšie športovkyne na olympiáde a s týmto pocitom sa môže pripravovať na tú nasledujúcu.

Michelle Jenneke

 

Austrálska atlétka sa okrem športovaniu venuje aj modelingu. Možno aj práve preto sa jej v Riu nedarilo, keď vo svojej disciplíne 100 m cez prekážky obsadila len 37. miesto. 23-ročná športovkyňa má ale kariéru pred sebou a určite o nej ešte budeme počuť.

Giulia Steingruber

☀️📖

A post shared by Giulia Steingruber (@giulia_steingruber) on

 

22-ročná švajčiarska reprezentantka v artistickej gymnastike sa okrem bronzovej medaily z Ria môže pochváliť aj perfektnou postavou. A tak nečudo, že vždy keď sa hovorí o najkrajších športovkyniach, padne reč práve na ňu.

Anglický ženský tím v pozemnom hokeji

 

Áno, čítate správne. V našej desiatke najkrajších ženských športovkýň sa toto zoskupenie muselo objaviť. Olympiáda v Riu im vyšla na výbornú a dievčatá si domov nesú zlaté medaily.

Zdroj: rio2016.com | Foto: pixabay.com, instagram.com, facebook.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Dominik C
... neposedný malý špunt, čo chce všetko vedeť. Neni z tých čo plazia sa, on vie, že môže letieť, ... tieto slová známeho slovenského rappera ma vystihujú - až na to, že už nie som malý.