Sedí v porote súťaže, v ktorej kedysi sám začínal, pričom patril k najväčším outsiderom práve kvôli tomu, že nevedel spievať – túto skutočnosť dnes Ben Cristovao sám priznáva! V rozhovore s Matúšom Krnčokom však prezradil omnoho viac a zaspomínal si aj na neľahké detstvo kvôli svojej odlišnosti.Paradoxne práve tá mu neskôr dopomohla k úspechu! Nenávistné reakcie, s ktorými sa musel denne potýkať, tak berie dnes už s nadhľadom: “Problémy som začal vnímať od tretej triedy, tam už som to dosť schytával. Vlastne to bolo k niečomu aj dobré, vďaka tomu som sa naučil dobre behať.”

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Otvorene priznáva aj fakt, že do súťaže, v ktorej je dnes porotcom, nepatril. Na začiatku dokonca ani len netušil, že SuperStar je len o speve: “Ja som nevedel, že SuperStar je čisto spevácka súťaž.” Napriek tomu Ben nakoniec pred porotu predstúpil a zrejme aj netypický zjav mu pomohol v tom, že postúpil.

“Väčšina ľudí v SuperStar spieva lepšie ako ja…”

Nakoniec sa prebojoval až do finálovej dvanástky, hoci mu mnohí dávali dosť tvrdo pocítiť, že tam nemá čo robiť. Asi najväčším kritikom jeho “umenia” bol spevák Paľo Habera, ktorý je so SuperStar spojený už od samého začiatku. Od Benovej účasti v súťaži však ubehlo deväť rokov a on sám dnes tvrdí, že spievať sa naučiť dá. Haberove často drsné slová bral s rešpektom, pretože si veľmi dobre uvedomoval, že má pravdu. “Keď sa dostaneš niekam, kde vôbec nemáš byť a robíš niečo, čo vlastne nevieš… bol to hrozný freestyle. Keď sa na to dívam spätne, tak mal vo všetkom pravdu. Teraz už viem, že spievať sa dá naučiť!” šokuje spevák, ktorý si na svoju novú úlohu zvyká len veľmi ťažko. “Pre mňa je to obrovská zodpovednosť, pretože ja som tam ako človek, ktorý si tým prešiel. Väčšina ľudí spieva lepšie ako ja vtedy a to je hrozne zvláštny pocit.”

Bude z neho majster sveta?

Ben je ale očividne veľmi životaschopný tvor a len tak sa nevzdáva – popri hudobnej kariére zožal viaceré úspechy aj v iných oblastiach, najmä v tých športových. V bojovom športe Jiu Jitsu sa dokonca stal majstrom Európy, no získal aj tretie miesto na majstrovstvách Ázie. Najnovšie sa chystá vyhrať majstrovstvá Brazílie a potom aj sveta! “Keď vyhrám majstrovstvá sveta, tak sa asi pohnem niekam ďalej,” prezrádza svoje neskromné plány spevák.

Celý rozhovor s Benom

Video,foto: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Belleville
Som obyčajný chalan s nabrúseným jazykom, ktorého najväčším plusom je úprimnosť. Nie každý ju však znesie... O to viac ma baví riešiť veci tu a teraz. Nikdy sa nevzdávam a verím, že svetu bude raz vládnuť práve úprimnosť. „Neúspech je len šanca začať znova, tentokrát o niečo rozumnejšie.“ (H. Ford)