Keď si začiatkom tohto roka Floyd Mayweather a Conor McGregor vymieňali štipľavé odkazy a vyzývali jeden druhého na vzájomný súboj, takmer nik ich nebral vážne. Podľa najnovších informácií sa však tento súboj storočia pravdepodobne stane realitou!Celé to začalo, keď Mayweather spomenul rasové zvýhodňovanie bielych v bojových športoch. To írskeho MMA bojovníka natoľko naštvalo, že vyzval Američana na priamy súboj. Vtedy k tomu Floyd len stroho dodal: „Neberiem ho vážne, chce len publicitu.“ Teraz však situácia vyzerá úplne inak. Obaja kohúti si vymieňajú drsné odkazy a najmä jedno z McGregorových tvrdení nedá Mayweatherovi spávať.

„Ak budem bojovať s Floydom, zabijem ho do 30 sekúnd!“

Vo svojej výpovedi ďalej pokračoval: „Bude mi trvať menej ako 30 sekúnd, aby som sa okolo neho ovinul ako had a uškrtil ho!”

Zdroj, ktorý nechcel byť menovaný, sa pre denník The Sun vyjadril, že Floyd po týchto výrokoch šalie a chce dať zožrať Conorovi jeho slová. Určil si však podmienky: McGregor musí zhodiť 25 libier (cca 11,5 Kg) a zápas bude striktne pästiarsky. Celé to naberá reálne kontúry, keďže sa vraj svojim priateľom zveril, že sa ešte chystá bojovať. Vtedy ešte neprezradil meno súpera. Nedávno im však mal prezradiť, že to bude McGregor!

floyd connor

Na prvý pohľad sa zdá, že v čisto boxerskom zápase nemá 27-ročný Ír žiadnu šancu, no zdanie môže klamať. Conor totiž začínal ako boxer a aj v MMA je známy svojou pästiarskou technikou.

Dejiskom boxerského megasúboju by malo byť americké Las Vegas a predpokladá sa, že neporazený šampión vo welterovej váhe Mayweather si príde na 100 miliónov libier. UFC šampión McGregor by mal zarobiť len 7 miliónov libier. Nepomer medzi prémiami je spôsobený tým, že Mayweather je už na športovom dôchodku a pre pár “drobných” do boja nepôjde.

Obe strany by sa mali už len dohodnúť na detailných podmienkach zápasu a podpísať papiere. Hovorí sa, že konečné potvrdenie by malo prísť v nasledujúcich týždňoch. S pravdepodobnosťou by šlo o najsledovanejší súboj všetkých čias a mali by sme sa ho dočkať už toto leto. Čo myslíte, kto by sa stal víťazom?

Zdroj: Thesportbible.com, Thesun.co.uk, Youtube.com | Foto: Foxsports.com, Bjjee.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Andrej
Mal by som sa venovať štúdiu, no radšej prokrastinujem a píšem články. Sorry, mami. Ženy, šport, zábava (toto poradie nezamieňať s rebríčkom priorít...alebo?).