Drahé hodinky, mobil, auto, to už je zbohatlícky život minulosti. Chcete sa cítiť výnimočne? Doprajte si niečo obyčajné neobyčajne drahé. Nemusíte ani dlho vymýšľať, stačí sa poobhliadnuť po niečom jednoduchom a pre život nevyhnutnom – vode.

Fillico je luxusná značka minerálok, založená v roku 2005. Prameň pochádza z mesta Kobe, Japonsko, ktoré leží v centre krajiny, neďaleko Osaky. Túto prémiovú vodu, ktorá bola v minulosti využívaná na prípravu saké, majú povolené využívať len dve spoločnosti. Dizajn fľašiek je inšpirovaný chatkami Trulli z talianskeho mestečka Alberobello (sú zapísané vo svetovom dedičstve UNESCO) a štíhlou a elegantnou postavou ženy. Vonkajšok fliaš zdobia Swarovského kryštály.

Ochutnávka

Takýto drink nekúpite v Tescu, nie, nie. Pochádza z ďalekého Japonska a príde vám vo vlastnej luxusnej krabici. Tu ale prekvapenia nekončia. Oko labužníka, okrem naozaj pekne spracovanej fľaše, potešia aj mini krídielka a korunka, do ktorých môžete tento darček (na čo iné by sa to kupovalo) obliecť. Na fľaši je napísané:

Otvorte dvere do Fillico a tento vzrušujúci moment ostane navždy s vami. Potešenie a šťastie je tu na to, aby sme sa oň podelili a zakúsili ho.

Nikdy by sme neverili, že takto pompézne sa dá opísať voda… Poďme ale k tomu najdôležitejšiemu – ku chuti. Stačí vám jeden glg, aby ste hneď pochopili, že… to je obyčajná voda. Je o čosi jemnejšia, ale určite z toho neodpadnete. Ani psom nejako extra nechutila. Nabudúce si asi porovnáme sáčok amazonského vzduchu za 500 €…

Porovnanie chute fľaškovej vody za 1 dolár a Fillico za 332 dolárov

Zdroj: YouTube, fillico.com | Foto: YouTube, Facebook