Roky plánovaný film o kapele Queen sa konečne pohol dopredu. Od jeho ohlásenia v roku 2010 sa ale tvorcovia nemohli zhodnúť na tom, kto si zahrá titulnú úlohu legendárneho frontmana kapely. Špekulovalo sa nad mnohými kandidátmi, až sme sa nakoniec konečne dočkali finálneho rozhodnutia. Freddieho stvárni hviezda seriálu Mr. Robot Rami Malek.

V minulosti sa o rolu Freddieho Mercuryho uchádzalo niekoľko zvučných mien ako Johnny Depp či Sacha Baron Cohen, no nakoniec sa v hlavnej úlohe predstaví Rami, 36-ročný herec s egyptskými koreňmi, ktorý sa v posledných rokoch preslávil úlohou Elliota Andersona v populárnom seriáli Mr. Robot. V ňom hráva depresívneho hackera, snažiaceho sa zmeniť modernú spoločnosť.

Teraz ho však čaká úplne iná rola, pričom minimálne podľa výzoru sa zdá, že je na ňu pripravený. Ako môžete vidieť na fotke, podoba je priam neskutočná!

“V momente, kedy otvoríte oči a zbadáte v zrkadle inú osobu, naberiete na istote,” povedal Malek o okamihu, kedy mal po prvýkrát upravené vlasy a mejkap do podoby speváka. Samozrejme, istota je pri stvárnení osobnosti ako Mercury náramne dôležitá, Freddie nebol žiadna šedá myš. Vizáž ale nie je všetko, ako to bude s hlasom?

“Práve teraz som v štúdiu Abbey Road, ak vám to niečo hovorí. Nepracujem tu na svojom hraní.” Cieľom filmárov je využiť čo najviac nahrávky Freddieho hlasu, ako aj Malekov vlastný hlas a prípadné medzery vyplniť zvukovým dvojníkom.

Na režisérsku stoličku zasadne Bryan Singer, známy filmami The Usual Suspect či sériou X-Men. Na margo pripravovaného projektu sa vyjadril, že nepôjde o tradičný životopisný film, ale skôr o niečo oslavujúce muziku Queen. Za filmom tiež stojí poradca, a to samotný člen kapely, gitarista Brian May. Zvyšných členov si zahrajú herci Gwilym Lee, Ben Hardy a Joseph Mazzello, ktorého si iste pamätáte ako chlapca z prvého Jurského Parku.

Avšak na Bohemian Rhapsody, ako sa film bude volať, si ešte chvíľu počkáme. Premiéru bude mať 28. decembra 2018. Medzitým si môžeme skrátiť čakanie počúvaním hitu, podľa ktorého je film pomenovaný.

Zdroj: ew.com, youtube.com | Foto: ew.com, Instagram a Wikipedia