Už len pár dní nás delí od vypuknutia najväčšej hip hopovej akcie roka na Slovensku, Hip Hop Žije, kedy sa na Zlatých pieskoch predstavia známe i menej známe osobnosti z hip hopového sveta. Najnovšie informácie zvestjú, že sa k nim pridá aj Američan AZ!Do programu festivalu Hip Hop Žije sa najnovšie zaradil i americký raper AZ, ktorého spoznala hip hopová verejnosť vďaka spolupráci  s NASom. Potom sa k nej pridali i ďalšie s menami ako Foxy Brown, Cormega, Styles P., Dj Premier a mnohými ďalšími. Momentálne má AZ na svojom konte 7 vlastných štúdiových albumov a už čochvíľa by mal uzrieť svetlo sveta aj ôsmy nazvaný Doe or Die 2.

Na festivale Hip Hop Žije sa však objavia i menej známi interpreti ako Ajlávmjuzik Label Showcase (Eremen & Petijee, Pra3x, Krok spet, Prezident Lourajder & Emil), P.A.T., Dornkappel, Bekim, Figy KO, RZB, GM Boyz, Puerto, Dj Metys & Lkama, Dj Miko a Dj Dasex, ktorí vystúpia na Urpiner stage-i.

Zaujímavosťou tejto udalosti a zároveň spomínaného pódia budú majstrovstvá Slovenska v beatboxe, ktoré budú prebiehať počas celého festivalu. Finalistov bude dokonca hodnotiť BeeLox z Nemecka, ktorý je známy svojou prezývkou „otec svetového beatboxu“. Žeby preto, že organizuje majstrovstvá sveta a na svojom Youtube kanáli ho sleduje takmer 300 000  odberateľov?

hiphop1

Sobotný program bude lákavý najmä pre tanečných fajnšmekrov. Na hlavnom pódiu sa totiž odohrá The Legits Battle Jam. Súperi si zmerajú sily v kategórii 1vs1 breakin’. Keďže pôjde o šestnásť najlepších slovenských bboys, kvalita tanca a zážitku je naozaj zaručená. Konečný víťaz nezíska len vecné ceny, ale postúpi na Svetové Finále Outbreak Europe, kde bude hrdo reprezentovať našu krajinu. Zúčastnených tanečníkov bude hodnotiť porota v zložení zo slovenských bboys Bboy Twister, Bboy Samfopaa a Bboy MG. O hudbu sa postará DJ Miniboj (Bratislava) a mikrofónu sa bude chopiť Osťo.

hihop

O presnom časovom harmonograme vás budeme informovať v priebehu budúceho týždňa. Dovtedy si na Hip Hop žije môžete zakúpiť bežné alebo VIP lístky. Viac info o ich predaji TU.

Foto: Facebook