Motivácia pre milióny ľudí, najkrajší six pack sveta a dokonale súmerná postava, na ktorej sa roky makalo, inými slovami: Lazar Angelov. Ako sa dostal k fitnessu, čo by vám odporučil a aká boli jeho najväčšie prekážky? To všetko hľadáte na správnom mieste.

Tohto muža by sme radi označili ako človeka, ktorého nič nepresvedčí, aby sa vzdal! Ak už raz s niečím začne, dotiahne to čo najďalej. Bulharská športová ikona dokazuje, že najlepší môže byť každý, len tomu treba obetovať čas a odhodlanie.

Lazar Angelov, Lazar Angelov foto, o Lazarovi Angelovi, Lazar Angelov motivácia

Lazar Angelov mal pred sebou veľmi sľubnú kariéru profesionálneho basketbalistu. Pozícia, ktorú v tíme zastával bola neoceniteľná. Jeho skúsenosti a talent ho posunuli do juniorského národného výberu Bulharska. Jeho sen avšak zmarila armáda, kde strávil 9 mesiacov, no tento čas zmenil budúcnosť Lazara na nepoznanie. V tomto období sa totižto v hlave bulharského basketbalistu zrodila myšlienka bodybuildingu!

Cesta k fitness trónu spočiatku nebola veľmi ľahká. Lazar Angelov trpel nedostatkom financií a ako to vo svete bodybuildingu býva, ak chcete byť jeden z najlepších, musíte si aj poriadne bachnúť po vačku. Špeciálna diéta, doplnky výživy, hodiny vo fitness centrách nie sú zadarmo a Lazar o tom dobre vedel, preto si postupne našiel až dve práce. Najprv pracoval ako SBS-kar, neskôr do svojho denného harmonogramu pridal aj prácu fitness trénera. Hoci po finančnej stránke Lazar svoj jeden problém vyriešil, onedlho nastal druhý. Tým, že celý svoj deň venoval práci a tréningu, neostal mu takmer žiaden voľný čas na oddych. A s týmto problémom Lazar Angelov bojoval naozaj veľmi dlho.

Od roku 2006 sa Lazar začal zúčastňovať súťaží bodybuilderov, čo je avšak zaujímavosťou, nikdy zo súťaže neodišiel bez toho, aby neskončil minimálne na 3. mieste. Na rozdiel od nášho predošlého: Jens Dalsgaard: Šikana, väzenie a gangy z tohto muža spravili monštrum, ktoré už nič nezastaví! o Lazarovi neexistujú pochybnosti, že by niekedy užil steroidy. A na tomto patrične postavil aj svoju famóznu kariéru. Jeho výnimočnosť si všimli aj médiá, nielen tie bulharské. Častokrát býva tvárou rôznych reklám a skečov (pod krídla sa dostal aj známej značke NIKE). Ak vás Lazar nezaujme touto cestou, to čo pravdepodobne hľadáte, nájdete na jeho YouTube kanály. Okrem pravidelnej motivácie a rád tam nájdete niekedy aj videá s humorným obsahom, ako je toto:

Ak by sa váš záujem voči tejto osobe upriamil čisto na jeho cvičebný plán, Lazar myslel aj na túto variantu a vytvoril si vlastnú stránku so všetkým, čo by ste od profesionálneho trénera potrebovali vedieť. Háčik je v tom, že si za túto VIP sekciu pýta nekresťanské peniaze. Ak ste ale premotivovaný a obetujete niečo zo svojej výplaty, obohatíte sa o fitness poznatky, workoutové rutiny a jedálniček tvorený na vlastnú mieru.

Čo sa týka formovania postavy Lazara Angelova, nebolo to veru med lízať, nakoľko formovať postavu ektomorfa je naozaj ťažké. Lazar Angelov to ale dosiahol tak ďaleko, že jeho postava sa dostala na úroveň medzi ektomorfom a mezomorfom. Ektomorf má rýchly metabolizmus, preto jeho tréning nemohol nikdy byť príliš vytrvalostný. Aj keď postava ektomorfa vyzerá atleticky, veľmi ťažko sa získava svalová hmota. S váhou to tiež nie je o nič lepšie, ak sa pokúšate o zmenu, musíte niekoľkonásobne navýšiť počet kalórii na deň.

Ako ektomorf by ste taktiež mali pouvažovať nad tým, či neustále bude vašou záľubou cardio. Ak áno, tak to robte ako Lazar Angelov: „Milujem cardio za chladného počasia v parku. Avšak beh na dlhé vzdialenosti nevykonávam. Najlepšie pre moje telo je 20 minútový cyklus, ktorý tvorí šprint na 100m, po ktorom nasleduje minútová chôdza. Takto sa udržujem v kondícii bez toho, aby nastala redukcia svalovej hmoty.”

 

Jedna z otázok na Lazara smerovala aj na jeho nevyčerpateľný zdroj motivácie. Ten sa naštartoval vďaka jeho fanúšikom, zverencom. Nakoľko neexistuje nič lepšie, ako vidieť úsmevy a spokojnosť na tvárach ľudí, s ktorými pracujete.

Prečo tak málo ľudí dosiahne formu ako on? – Problém je ten, že aj keď si väčšina povie, dám do toho všetko, nikdy všetko neobetujú, robia možno 50% z toho, čo naozaj chcú vykonať a v tomto bode sa láme hranica medzi tými, ktorí progress dosiahnú a tými čo nie.

Na konci by sme vás radi obohatili o 3 rady, ktorými sa držal aj Lazar Angelov:

  1. Buď trpezlivý, ani Rím nebol postavený za tri dni.
  2. Buď nekompromisný, ak ide o tvoj jedálniček a tréning.
  3. Na ceste k tvojmu úspechu stretneš veľa prekážok, no žiadna z nich ťa nemôže prinútiť prestať!

https://www.youtube.com/watch?v=FwoNZPcCeGw

Zdroj: lazarangelov.com, simplyshredded.com | Obrázky: Instagram, Facebook