Fanúšikovia bojových športov po celom svete sú momentálne poriadne naštvaní. Jeden z najlepších boxerov histórie Floyd Mayweather mal v posledný deň tohto roka vstúpiť do kolotoča MMA. Všetko je však napokon úplne inak! 

Mayweather na svojom Instagrame nedávno oznámil, že jeho silvestrovský zápas s japonským kickboxerom Tenshinom Nasukawom sa neuskutoční. Dôvodom je údajne to, že organizácia Rizin ho začala prezentovať ako oficiálne stretnutie, s čím Floyd nesúhlasil. Vedenie organizácie tak vraj porušilo dohodu o tom, že duel mal byť iba exhibičným a nemal sa rátať ani do žiadnych štatistík.

Pôvodne si Floyd chcel privyrobiť iba pred očami malej skupinky ľudí, ktorí boli ochotní, zaplatiť obrovské peniaze za to, aby ho videli bojovať v MMA naživo. Floyd si takisto mohol “v tajnosti” vyskúšať, ako by mu to išlo v úplne odlišnom športe ako je box. Zápas mal trvať iba tri kolá a dokopy 9 minút. Američan bol po týchto udalostiach sklamaný a nahnevaný, no nie je úplne jasné, či sa zápas predsa len neuskutoční, ale len za “zatvorenými dverami”.

Foto: Instagram, Twitter