Len pred pár minútami oznámil generálny manažér našej reprezentácie Miroslav Šatan definitívnu nomináciu na domáce MS v hokeji. A fanúšikov prekvapilo, že sa v nej nakoniec neocitol talentovaný útočník Samuel Buček! 

Do záverečnej 25-člennej nominácie sa nakoniec nedostali traja hráči. Obranca Mário Grman sa tesne pred MS zranil a doba liečenia by si podľa slov Mira Šatana vyžadovala jeden alebo dva týždne, takže jeho nominácia by nebola rozumná. Z útočníkov ušla o chlp účasť na MS skúsenému centrovi Tomášovi Marcinkovi a talentovanému 20-ročnému Samuelovi Bučekovi, ktorý dostal na základe svojich výkonov v uplynulej sezóne aj pozvánku do letného kempu Detroitu Red Wings z NHL.

Samuel Buček sa nakoniec nedostal do nominácie na MS v hokeji.

Práve vynechanie Bučeka z nominácie je veľkým prekvapením pre mnohých fanúšikov, keďže krídelník HK Nitra patril celú minulú k hviezdam domácej extraligy, keď v základnej časti nastrieľal 30 gólov a pridal 21 prihrávok. V play-off si pripísal ďalších 9 presných zásahov a 5 asistencií. V príprave však pravdepodobne realizačný tím až natoľko nepresvedčil a šancu dostal iní hráči. Kompletnú záverečnú nomináciu nášho tímu na MS v hokeji nájdete nižšie.

Nominácia Slovenska na MS v hokeji

Brankári:

Denis Godla (KalPa Kuopio, Fín), Marek Čiliak (Kometa Brno, ČR), Patrik Rybár (Grand Rapids Griffins/AHL, USA)

Obrancovia: 

Patrik Koch (HC Košice), Marek Ďaloga (Mora IK, Švéd.), Michal Čajkovský (Dinamo Moskva, Rus./KHL), Martin Fehérváry (HV 71, Švéd.), Christián Jaroš (Ottawa Senators/NHL, Kan.), Andrej Sekera (Edmonton Oilers/NHL, Kan.), Erik Černák (Tampa Bay Lightning/NHL, USA), Martin Marinčin (Toronto Maple Leafs/NHL, Kan.)

Útočníci: 

Dávid Bondra (HK Poprad), Dávid Buc (Slovan Bratislava, KHL), Róbert Lantoši (HK Nitra), Adam Liška (Slovan Bratislava, KHL), Michal Krištof (Karpat Oulu, Fín.), Libor Hudáček (Bíli Tygři Liberec, ČR), Ladislav Nagy (HC Košice), Matúš Sukeľ (Slovan Bratislava, KHL), Tomáš Zigo (Banská Bystrica), Marián Studenič (Binghamton Devils/AHL, USA), Richard Pánik (Arizona Coyotes/NHL, USA), Tomáš Tatar (Montreal Canadiens/NHL, Kan.), Marko Daňo (Manitoba Moose/AHL, Kan.), Mário Lunter (Slovan Bratislava/Banská Bystrica)

Foto: Instagram/SamuelBuček, YouTube