V nedeľu 15.11. padla posledná klapka šiestej série Básnikov, a to pod názvom “Jak básnici čekají na zázrak aneb Jak básníci vstupují do dospělosti.” Natáčalo sa celkom 28 dní. V hlavnej úlohe pochopiteľne uvidíme Štepána Šafránka, ktorého stvárňuje skvelý herec Pavel Kříž (54).Po dvanástich rokoch sa na plátna kín vracajú filmoví Básnici aj so šiestou časťou. Hlavný hrdina Štepán o svojej postave prezradil „dávam do tejto role čo najviac zo seba a s rolou, samozrejme, aj starnem. Som s ňou od svojich 19 do 50 rokov, a to je svojim spôsobom unikátne.“

Režisér Dušan Klein potvrdil, že vo svetovej kinematografii ešte žiadna séria nemapovala tak dlhú dobu života jednej filmovej postavy, ktorá v nej prirodzene stárla. Musíme však spomenúť, že každý diel vznikal s tým, že už bude posledný. Záujem divákov a nápady to ale neskôr posunuli k tomu, aby vznikali aj ďalšie diely. Vo filme sa môžeme tešiť na známe tváre a jednou z nich bude aj Eva Jeníčková alias „Vendulka utešiteľka“. Stvárňuje neústupnú riaditeľku nemocnice, kde Štepán pracuje ako zástupca primára.

Chýbať nebude ani Štepánova láska na prahu tridsiatky Ute, ktorú stvárňuje Tereza Brodská. A v neposlednom rade uvidíme aj jeho kamarátov Karasa a Kendyho, ktorých hrajú Lukáš Vaculík a David Matásek. Kým Karas už prestáva točiť reklamy a sníva o natočení celovečerného filmu, Kendy sa zaujíma o atraktívnu učiteľku. Zaujímavou postavou je mladučký Filip Antonio, ktorý sa predstaví ako Štěpánek junior. Trinásťročný chlapec žije po smrti svojej matky “ryšavej Aničky” sám so svojim otcom. Keď uvidí, ako otcovi chýba partnerka, snaží sa mu pomôcť a začne doučovať svojich spolužiakov s nezadanými mamičkami. A či si aj tentokrát nájde päťdesiatročný Šafránek čas na písanie básničiek, sa dozviete až na premiére filmu, ktorá bude 14. apríla 2016.

básnici básnici básnici7 básnici6 básnici5 básnici3 básnici4

Foto a zdroj: bioscop.cz