Milióny ľudí po svete si už za tých pár rokov, čo Google existuje, zvykli na miniaplikácie, ktoré sa objavujú na hlavnej stránke vyhľadávania v prípade, ak je daný deň výnimočnejší než ostatné. To, čo si Google pripravil tentokrát, je však oveľa väčším prekvapením a poteší najmä všetkých fanúšikov sveta Harryho Pottera.

S blížiacou sa premiérou očakávaného filmu z prostredia čarodejníckeho sveta Fantastické zvery a ich výskyt si Google v spolupráci s filmovým štúdiom Warner Bros pripravil novinky, ktoré používateľov nakrátko premiestnia do kúzelného sveta.

Ok Google

Prvou vymoženosťou bude ovládanie vášho smartfónu so systémom Android zaklínadlami z magického sveta. Po aktivácii hlasového ovládania hláškou „Ok Google“ budete môcť zapnúť svetlo fotoaparátu zaklínadlom „Lumos“ a vypnúť ho budete môcť vyslovením kúzla „Nox“. Vypnúť zvonenie alebo notifikácie bude možné pomocou zaklínadla „Silencio“. Nevýhodou je nepodporovanosť slovenského jazyka, preto si svoj smartfón musíte prenastaviť do jedného z podporovaných jazykov – najlepšie anglického.

A to nie je všetko!

Magické prvky sa dostali aj do ďalších služieb od Google. Napríklad v Street View budete môcť preskúmať New York z roku 1926, kedy sa dej vyššie spomenutého filmu bude odohrávať. Vo virtuálnej realite pomocou headsetu DayDream View budete môcť preskúmať záhadný kufrík hlavného hrdinu filmu Newta Scamandera, riešiť jeho záhady či chytať magické zvery. Google tak obzvláštni každodenné používanie smarfónov a aspoň na malú chvíľu zabaví všetkých fanúšikov sveta Harryho Pottera.

Zdroj: zive.sk | Foto: imdb.com