Dlhoročný najväčší zástupca mobilných telefónov v biznisovej oblasti – značka Blackberry, ktorá bola veľmi dlho populárna najmä svojimi modelmi telefónov s tradičnou hardvérovou klávesnicou s klasickými tlačidlami, sa v posledných rokoch neteší veľkej popularite. O ňu ju okrádajú najmä dominujúci výrobcovia telefónov ako Samsung, Apple či HTC.V posledných rokoch táto značka síce reagovala na trhový dopyt po smartfónoch s displejom po celej ploche telefónu, no ako zrejme vyhodnotili aj v samotnom Blackberry, najväčšou “brzdou” predaja ich telefónov je najmä operačný systém, ktorý je síce dokonale vyladený a vysoko bezpečný, no výrobcom sa nedarí na svoju stranu strhnúť vývojárov aplikácií, ktorých je v ich obchode žalostne málo a chýbajú aj tie najpoužívanejšie.

Na svetlo sveta tak s najväčšou pravdepodobnosťou príde nový model s operačným systémom Android od spoločnosti Google. Predstavitelia na otázky novinárov ohľadom tejto špekulácie už dávnejšie reagujú veľmi neutrálne a pred pár dňami uniknutá fotografia smartfónu s logom Blackberry s prostredím, ktoré jednoznačne patrí Androidu, hovorí samo za seba. Novinka by sa podľa dohadov mala volať Venice (v preklade Benátky).

397

Fanúšikovia “černíc” sa tak môžu tešiť na “staré dobré Blackberry” s aplikáciami pre Android, ktorý je číslom jeden medzi operačnými systémami pre inteligentné telefóny a medzi vývojármi aplikácií spolu s platformou iOS od Apple jednoznačnou voľbou platformy, na ktorú budú svoje aplikácie vyrábať.