Boli to nervy do poslednej chvíle, no napokon ho máme! Zlato z Ria je pre Škantárovcov najväčší úspech v kariére.Po bezproblémovom postupe medzi desať najlepších dvojíc, čo bola pre slovenský pár “povinnosť”, prišlo kľúčové kolo, to finálové. A to naši zvládli najlepšie zo všetkých. Chvíľu to vyzeralo tak, že nás porazia Česi, no tí sa prevrátili a s takmer 10-sekundovou stratou skončili na 8. mieste.

Ešte aj posledný pár, nemecký, išiel skvele, no napokon nás neohrozil. Na olympiáde v Londýne 2012 sme bojovali bez zlata. Teraz sa však naše očakávanie olympijského zlata skončilo. Máme ho doma!

Celkové poradie dvojíc:

  1. 101.58s – Ladislav Škantár & Peter Škantár (SVK)
  2. 102,01s – David Florence & Richard Hounslow (GBR)
  3. 103,24s – Gauthier Klauss & Matthieu Péché (FRA)
    ———
  4. 103,58s – Franz Anton & Jan Benzien (GER)
  5. 104,97s – Marcin Pochwała & Piotr Szczepański (POL

Foto: Youtube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba