Ulicami Prahy sa včera šírila panika. V deň, kedy spolu s našimi bratmi Čechmi spomíname na inváziu vojsk Varšavskej zmluvy, ktorá kruto potlačila snahy o reformu v socialistickom Československu, sa protiislamský aktivita Martin Konvička vybral do hlavného mesta, aby ľuďom ukázal, ako by vyzerala invázia cudzej armády dnes. Konkrétne armády Islamského štátu.Všetko začalo príchodom vojenského vozidla na Staromestské námestie. Aktivisti kráčali pod čiernou vlajkou ISIS a v rukách držali repliky samopalov. Turistov a okoloidúcich mohli vystrašiť už pokriky “Allahu akbar”, ale skutočná panika nastala až vtedy, keď začali samopalmi strieľať do vzduchu. Podľa svedkov mohlo ísť o streľbu slepými nábojmi, ale nevylučovali ani použitie airsoftových zbraní. Akciu s názvom “Okupanti obsadzujú Prahu” pôvodne odobrilo vedenie mesta, ale očividne im nebolo úplne jasné, o čo pôjde. Ľudia v panike brali svoje deti a utekali, ozýval sa plač a minimálne jedna osoba skončila v šoku. Policajti museli zasiahnuť a akciu prerušiť. Teraz organizátorov vyšetrujú za šírenie poplašnej správy.

Jeden z prítomných svedkov Aaron Günsberger napísal na svoj Facebook: “Kret… o 15:00 prišli na Staromestské námestie s džípom a samopalmi, prezlečení za Arabov mávali vlajkou Islamského štátu a strieľali pri tom do vzduchu. Logicky spôsobili paniku ako prasa. Ešte mali šťastie, že tu nebol nikto ozbrojený.”

Zdroj: idnes.cz | Foto: TV Prima

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Benedikt
Optimistický existencialista, ktorý, predtým než ráno vstane z postele, musí dennodenne riešiť otázku, či má jeho život zmysel. Väčšinou to vyrieši ranná káva.