Len prednedávnom sa skrz sociálnu sieť prehnal obrovský škandál o uniknutých dôverných údajoch používateľov. Množstvo informácií, ktoré o vás spoločnosť dennodenne zhromažďovala, zaiste prekvapí aj vás. Takto jednoducho zistíte, čo všetko o vás Facebook vie!

Nejde pritom len o komunikáciu, ktorú ste vykonali skrz sociálnu sieť. Ak ste „nevedomky“ povolili napríklad aplikácii Messenger prístup ku svojim kontaktom, budete prekvapený. Facebooku ste totiž dali prístup ku vášmu telefónnemu zoznamu a stavte sa, že má kontakty, ktoré ste už vy stihli aj vymazať alebo stratiť spolu s telefónom.

Po škandále Cambridge Analytica s poskytovaním osobných údajov sa mnohí užívatelia rozhodli stiahnuť z Facebooku všetky dáta či vymazať svoje účty. Nie je známe, nakoľko je tento krok účinný, keďže sa už stali prípady, kedy boli dôverné údaje o správaní používateľa „vytiahnuté“ i z vymazaného účtu.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Používatelia Apple iOS majú v tomto prípade veľkú výhodu, pretože ich operačný systém súkromné údaje spoločnosti Facebook neposkytoval. Naopak telefóny s nainštalovaným Androidom odovzdávali súkromné informácie spoločnosti dlhé roky. Ak túžite vedieť, aké dôverné údaje sa Facebooku o vás podarilo nazhromaždiť, postup je jednoduchý. Stačí si stiahnuť kópiu svojich údajov z Facebooku cez lištu „Všeobecné nastavenia účtu“.

údaje facebook

Zdroj: arstechnica.com | Foto: Facebook, Pixabay