Magazín International Business Times uviedol, že prednedávnom si nechala spoločnosť Facebook patentovať technológiu, ktorá pomocou aplikácie a vašej kamery zhodnotí na základe výpočtov a algoritmu vaše cítenie a emocionálny stav. Následne bude Facebook na vašu nástenku pridávať len tie veci, ktoré sa vám páčia.

Odozvy zo sveta na seba nenechali dlho čakať a krok spoločnosti Facebook na aplikáciu snímanie tvárí odsúdili slovami ako špionáž, ohavnosť a invázia do súkromia každého, kto Facebook používa.

Je však na mieste zdôrazniť, že advertising a reklama sú hlavné časti obživy a bez nich by vlastne Facebook ani nemohol existovať. Takže je logické, že ak by sa takáto funkcia mala uviesť do života, modrej sociálnej sieti by priniesla neuveriteľný prospech.

Ako bude novinka fungovať?

Je to úplne jednoduché. Vo chvíli, keď bude používateľ na svojom smartfóne prechádzať nástenkou Facebooku, aplikácia bude pomocou kamery zaznamenávať jeho výraz tváre. Akonáhle používateľ zbadá príspevok, ktorý ho robí šťastným, Facebook si to zapamätá a bude mu ponúkať podobný obsah, ako napríklad cielené reklamy alebo súvisiace správy s podobným významom. Naopak ak bude vidieť, že máte smutný výraz tváre, na nástenke vám začnú pribúdať príspevky, ktoré by vám mali zdvihnúť a vylepšiť náladu.

V praxi by to malo vyzerať tak, že ak si napríklad pustíte video s mačiatkom, ale vôbec vás nebude zaujímať a odvrátite hlavu od obrazovky, Facebook zamedzí ďalším mačiatkam vstup na vašu nástenku.

Hovorca spoločnosti Facebook však neposkytol žiadny presný dátum implementácie danej novinky, ale práve naopak, zdôraznil, že spoločnosť má veľké množstvo patentov na technológie, ktoré nikdy neuvidia svetlo sveta, a preto by sa nemali považovať za indikáciu budúcich plánov. Ak by sa aplikácia mala začať využívať, Facebook nás bude vopred informovať.

Zdroj: techxplore.com