Sociálne siete sú fenoménom dnešnej doby, z ktorých sa pomaly, ale isto stávajú akési virtuálne cintoríny. Podľa posledných odhadov sa na Facebooku momentálne vyskytuje viac ako 30 miliónov mŕtvych duší a ich počet geometrickým radom neustále rastie.Podľa televízie ABC denne umrie približne 7 000 používateľov Facebooku, ktorých profily sú neustále aktívne a nie je možné ich zmazať. Týmto spôsobom sa z Facebooku, ako aj z ostatných sociálnych sietí, pomaly stávajú akési virtuálne cintoríny, ktoré sú tŕňom v oku nejedného z nás. Ako teda zlikvidovať profil po smrti jeho užívateľa?

Schránka 23

Na pomoc nám v ústrety vychádza samotný Facebook. Vývojári tejto sociálnej siete nám totiž dávajú možnosť označiť niektorého z priateľov v našom profile ako tzv. dedičský kontakt. Ten následne získa obmedzený prístup na náš profil, a tak môže v prípade potreby oznámiť pozostalým, že majiteľ účtu umrel. Stránka následne deaktivuje profil a premení ho na akúsi pietnu spomienku na zosnulého, kde môžu ostatní užívatelia zanechávať kondolenčné a spomienkové odkazy.

Na podobnom princípe funguje aj sociálna sieť Twitter, ktorá však pre vymazanie profilu požaduje overenie úmrtnej listiny a kópie osobných dokumentov zosnulého. Instagram, bohužiaľ, zmazanie profilu neumožňuje, avšak po preukázaní úmrtia z neho urobí pamätník, ktorý sa vo vyhľadávaní už nezobrazuje a slúži výlučne pre tých, ktorí boli kamarátmi zosnulého ešte pred jeho smrťou.

Zdroj/Foto: Facebook, Twitter, Instagram, Wikipedia.org

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Alabuk
Šéfredaktor momentálne najrýchlejšie rastúceho portálu pre mladých - FUNmagazín.sk. Je mladý, trochu uhundraný, no vždy pripravený vás zásobovať množstvom videí a zaujímavostí z celého sveta!