Partička nezávislých slovenských filmárov pustila pred pár dňami do sveta nízkorozpočtový horor Zákaz vstupu. A keďže slovenské projekty máme radi a slovenských filmárov tiež, rozhodli sme sa vám túto filmovú novinku predstaviť.

Hororovú snímku s prakticky nulovým rozpočtom nakrútila skupinka nadšených Novohradčanov. Jej réžiu a scenár si na triko zobral mladý chalanisko menom Juraj Rusnák, ktorý je absolventom pedagogicko-sociálnej akadémie v Lučenci. Natáčanie filmu s názvom Zákaz vstupu sa partičke podarilo zavládnuť v rekordne krátkom čase. Celý projekt im zabral sotva päť dní a ako kulisa im poslúžila budova kultúrneho domu v obci Šavoľ. V prípade diváckeho záujmu by svoj počin mladí filmári radi posunuli aj do našich kín, a tak je len na vás, ako veľmi budete zdieľať a komentovať trailer k hororovej novinke.

Schránka 21

A o čom by mal slovenský horor vlastne byť? Novohradčania opísali svoju snímku nasledovne: „Budova, ktorá slúžila ako kultúrny dom, bola pred niekoľkými rokmi bez vysvetlenia zatvorená. Polícia, médiá ani vláda sa k tejto udalosti nevyjadrili. Mladý pár, ktorý sa zaoberá nakrúcaním videí, sa rozhodne počas noci vlámať do budovy a natočiť, čo sa tam naozaj stalo. Už po niekoľkých minútach zisťuje desivú pravdu, ktorá sa nikdy nemala dostať von.“

Schránka 19

Zdroj/Foto: YouTube, Facebook