Nakuknime zľahka do histórie. Počuli ste už o Porsche 365? Krásne jednoduché kupé alebo kabrio, neskôr v závodnej úprave Speedster. Autíčko, ktoré by síce dnes vytrela aj lepšia Octavia, sa stalo kultom a legendou. Úžasne vyzeralo napríklad aj v krásnej nebíčkovo modrej farbe s názvom Etna Blue.Po neuveriteľných takmer sedemdesiatich rokoch sa na karosérie automobilov vracia modrý lak. Práve táto farba sa stala základom úpravy novej 911-tky od Porsche. Nie v rámci renovácie veterána, žiariť bude na úplne nových 911-tkach so superdlhým názvom. Porsche 911 Targa 4S Exclusive Design Edition.

365 etna blue

Exclusive Design je program značky, ktorý umožňuje širokú individualizáciu vozidiel, aby napríklad vaše Porsche nezapadlo do davu pred bytovkou. Občas sa divízia pripomenie podobným počinom, ako je táto retro edícia 911-tky.

911 Targa 06

Tentokrát sa obuli do verzie Targa a vyladili ju skutočne do detailu. V modrej farbe sú všetky nápisy, bok auta zdobí biely nápis Porsche. Trojliter typu boxer pod kapotou ostal pôvodný, s výkonom 420 koní veľké úpravy ani nepotreboval. Ak by ste sa rozhodli zakúpiť si nebíčkovú Targu, dostanete k nej bonus. Plachtu na zakrytie v sivo-modrom prevedení. No nekúp to.

911 Targa 01 911 Targa 02 911 Targa 03 911 Targa 04 911 Targa 05

Zdroj: Porsche, bringatrailer.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Jakub
Sleduje témy, ktoré hýbu svetom. Žije autami, technikou, ženami. Žije na webe a prináša informácie o všetkom, bez čoho sa žiaden náš čitateľ nezaobíde.