Slovenský hokejový obranca Erik Černák naďalej potvrdzuje, že zaslúžene patrí k stabilným členom defenzívy tímu Tampa Bay Lightning. V nočnom zápase proti Pittsburgu sa okrem výborného výkonu v obrane prezentoval aj pekným gólom a stal sa jednou z hviezd duelu!

Erik Černák je slovenský hokejový obranca, ktorý v tejto sezóne nastúpil na 33 zápasov v NHL. 21-ročný odchovanec Košíc nastupuje v slávnej profilige za klub Tampa Bay Lightning. V nočnom stretnutí proti Pittsburgu Penguins sa Erik prezentoval výborným výkonom, za ktorý bol vyhlásený treťou hviezdou duelu. Čerešničkou na torte bol jeho druhý gól v tejto sezóne, ktorý vsietil po krásnej delovke od modrej v 16. minúte zápasu.

Erik Černák má po nočnom stretnutí teda na svojom konte 9 kanadských bodov (2+7) v 33 zápasoch. Jeho druhý presný zásah v sezóne pomohol “Bleskom” k výhre nad “Tučniakmi”, pretože Tampa aj zásluhou nášho talentovaného obrancu vyhrala pomerom 5:4. Erik Černák si okrem gólu pripísal hneď tri (!) kladné body do tabuľky plus/mínus a celkovo odohral viac ako 21 minút.

Erik Černák gól Pittsburgh

 Pittsburgh Penguins : Tampa Bay Lightning 4:5 zostrih zápasu

Foto: Twitter, YouTube, Instagram/ErikCernak | Video: Nhl.com, YouTube