Ak sa ešte nechcete poberať do hrobu, kŕmte sa malými červenými bobuľkami. Sú tým najzdravším, čo svojmu telu môžete dať. Predstavujeme vám Goji (Godži) alebo aj kustovnicu čínsku.Ovocie dlhovekosti

Goji rastie v chránenom údolí himalájskych vrchov. Obyvatelia    Ázie ho považujú za červený diamant. Hlavne vďaka nemu tam žijú ľudia s najdlhším priemerným vekom na zemi.

goji-berries

Zahoďte umeliny

Pozoruhodné  je, že Goji sa umelo nedosušuje a nie sú doň pridávané svinstvá, ktoré nájdeme takmer vo všetkých produktoch. Obsahuje 18 rôznych aminokyselín, vlákninu a 21 stopových prvkov ako vápnik, selén, železo, fosfor a ďalšie. Zo všetkých rastlín na zemi má najviac karotenoidov, čo je žlté až oranžové farbivo rozpustné v tukoch. Tým prispieva k lepšiemu zraku a chráni pred nebezpečným UV žiarením. Mini bobuľky majú v sebe dokonca viac vitamínu C než pomaranče, a rovnako aj vitamíny B1, B2 a E. Tiež ukrývajú polysacharidy, ktoré chránia pred rakovinou, neutralizujú nežiaduce účinky chemoterapie a ožarovania. Goji zabraňuje aj vzniku rôznych kožných chorôb, dokonca pomáha proti zákernej psoriáze.

losing-weight-on-goji-berries2

Ničí pneumatiky

Červený elixír pomôže kontrolovať hladinu cukru v krvi a chuť k jedlu. Keďže má až 21 % vlákniny, dokáže stopnúť i vaše prežieranie. Zároveň je výborným zdrojom chrómu, podporuje metabolizmus a pri chudnutí udržiava svalovú hmotu.

Zlepšuje výkon v posteli!

Goji podporuje aj se*uálnu potenciu a je považovaný za silné se*uálne tonikum, ktoré pôsobí na výdrž, náladu, pohodu a odbúrava stres. Vo vašej spálni sa vďaka bobuľkám môžu diať zázraky.

Stačí málo

S Goji to však netreba preháňať. Stačia asi dve hrste bobúľ denne a uvidíte, že neoľutujete. V opačnom prípade môžu nastať problémy s trávením. Taktiež ich nejedzte pred spaním, do svitania budete počítať ovečky.