Písmenká RS sme si už vysvetľovali. Pri označení automobilov znamenajú výkonnejšiu verziu sériového modelu. Audi RS, Škoda RS a iné. Audi sa akosi automaticky ocitlo na vrchole rebríčka “ersesiek”. Výkony niekoľko stoviek koní, veľké osem a desaťvalce podporené turbami, najnovšie pohony 4×4, nádherný dizajn, luxusné prevedenie a prémiová cena. Aby toho nebolo málo, v roku 2016 získajú Audi RS aj prívlastok performance.Audi si pre budúci rok zatiaľ pripravilo dve novinky s označením RS. Jedným je kombi RS6 Avant performance, druhým veľká limuzína RS7 Sportback performance. Performance znamená ďalšie zvýšenie výkonu, ale aj efektívnosti. V dobre, keď sa koncern Volkswagen zmieta v problémoch kvôli emisiám, ekológom musí poštekliť ego aj prémiové krídlo zoskupenia Audi. Dokonca aj pri športových modeloch RS. Nižšie emisie a spotreba paliva sú nutnosťou.

RS motor

Jazdné parametre a luxus, ktoré obe Audi ponúkajú, sú na úrovni superáut. Osemvalec s objemom 4.0 litra a označením TFSI s výkonom 605 konských síl dokáže priestranné kombi a rozmernú limuzínu vystreliť z nuly na stovku za 3,7 sekundy, čo je o 0,2 sekundy menej ako pri predošlých RS bez označenia performance. Dvestovku na tachometri uvidíte po 12.1 sekundách. Priemerná spotreba oboch áut by sa podľa výrobcu mala zmestiť pod 10 litrov na sto kilometrov.

Audi RS6 performance

Audi RS6 Avant performance možno nazvať rodinným kombíkom, hoci je to preň mierna urážka. Ponížiť RS6 na úroveň Fabie Combi je rúhaním. Audi RS6 je jedným z najvýkonnejších kombi na svete!

Audi RS6 front 01

Audi RS6 back

Audi RS6 side

Audi RS6 interior

Audi RS6 interior 2

Audi RS7 Sportback performance

Audi RS7 je druhou najväčšou limuzínou v portfóliu značky. Hoci A8 je najluxusnejšia a je vlajkovou loďou automobilky, RS7 prináša niečo naviac, má charizmu a príťažlivosť, ktorú osmička nebude mať nikdy.

Audi RS7 front

Audi RS7 back

Audi RS7 side

Audi RS7 interior

Audi RS7 interior 2