V gameplay videu z hry, ktorá bude určite najočakávanejšou hrou roka 2016, môžeme vidieť úplne nové grafické spracovanie hry MAFIA 3. Príbeh sa odohráva v meste New Orleans a už na spracovaní budov a ulíc je vidieť, aký obrovský krok vpred je urobený po grafickej stránke.A to nehovoríme o interiéroch. V priloženom videu sa asi v piatej minúte dostanete na akúsi súkromnú mafiánsku “diskotéku”, ktorá je spracovaná do podoby kruhovej gotickej budovy s poschodiami a výklenkami. Nasvietenie miestnosti by mohli závidieť aj mnohé dnešné najmodernejšie tanečné kluby…

mafia6

Poďme ale viac k príbehu samotnému. V MAFIA 3 si zahráme za hlavnú postavu Lincolna Claya – černocha a tentokrát sa ocitneme na “opačnej strane barikády” – budeme totiž bojovať proti talianskej mafii v Amerike. Ohľadom spomenutia rasy nejde o žiadnu narážku, chceme tým upriamiť vašu pozornosť na fakt, že v dobe, v ktorej sa príbeh odohráva, to majú príslušníci tmavej farby pleti pomerne ťažké. Zle sa k vám správajú nie len obyčajní ľudia, ale aj policajti a hra vám to dá naozaj pocítiť.

mafia5

Čo sa týka terénu, tak oproti predchádzajúcim verziám hry budete môcť slobodne preskúmavať nie len celé mesto, ale aj drvivú väčšinu budov. Ako si môžete na videu všimnúť, hlavný hrdina sa v budovách a medzi objektami pohybuje rambovským štýlom a nie je to žiadna náhoda, Lincoln je totiž bývalý vojak z Vietnamskej vojny.

mafia4

Rovnako dobre ako so strelnými zbraňami to hlavnej postave teda pôjde aj v boji zblízka, čo budeme môcť v hre často využívať a má to za následok, že hra je ako keby omnoho viac násilnejšia. Ak sa to vôbec dá takto vyjadriť, veď predsa len – ide o Mafiu ;-).

mafia3

Čo si zaiste všimnete tiež, asi v tretej minúte, je riadenie vozidiel. Šmýkačky a driftovačky sú, povedali by sme až prehnané a ovládanie auta bude teda o čosi iné ako v prechádzajúcich dieloch. Ak by sme mali spomenúť, čo sa nám na prvé pozretie nepozdáva, je akási “hlúpa” inteligencia nepriateľov, ktorí po postrelení ako keby čakajú – kým ich dorazíte. Na to sme v predchádzajúcich verziách určite neboli zvyknutí!

mafia2

Nakoľko sa jedná iba o pracovnú verziu hry, veríme, že viacero nedostatkov bude opravených :). Perlička na koniec – vo videu je potvrdené, že hra bude mať viacero variánt toho, ako dej skončí, a tak si možno po prvom dohratí iba pošúchate dlane a vydáte sa odhaliť inú verziu príbehu. Toto sa nám naozaj pozdáva!

mafia1