O tom, že elektronické cigarety môžu zabíjať, sme vás už v minulosti informovali. Právnik Gregory L. Bentley usporiadal tlačovú konferenciu, na ktorej jeho klient Vincente Garza všetkým opísal svoj príbeh o explodovanej e-cigarete. Spolu s ďalšími dvomi mužmi žaluje veľkých aj malých predajcov elektronických cigariet a svojou skúsenosťou chce upozorniť na ohrozovanie verejnej bezpečnosti.Presne pred rokom sa Vincente Garza rozhodol, že prestane fajčiť, uľahčiť mu to mala elektronická cigareta. Avšak v októbri tohto roku došlo k jej explózii, následkom čoho muž utrpel zranenia úst, jazyka a odniesli si to aj zuby. Výbuch dokonca rozbil jeho zrkadlo a Vincente následne prišiel aj o polovicu ľavého ukazováka. Ako sám uviedol “bol to veľmi traumatizujúci zážitok, stále cítim bolesť v prste a nemôžem dobre spať.”

Ďalším poškodeným bol aj Gregory Phillips, ktorý utrpel popáleniny druhého stupňa na ľavú nohu. K nehode došlo po tom, čo mu jeho e-cigareta explodovala vo vrecku. Nasledovala hospitalizácia v nemocnici a náročná liečba pokožky.

e-cigareta1 Na explóziu e-cigarety doplatil aj Daniel Califf – bývalý futbalový hráč LA Galaxy. Taktiež utrpel popáleniny druhého stupňa, a to na krku, ušiach a na tvári.

Zakladateľ spoločnosti elektronických Vapor e-cigariet uviedol, že na tento cigaretový priemysel nedohliada žiadna federálna agentúra. Na druhej strane sa ale neziskové obchodné organizácie snažia vytvoriť rozumný a zodpovedný trh s elektronickými cigaretami. Podotkol, že v úsilí zarobiť čo najviac, si niektorí majitelia podnikov zakúpili lacnejšie verzie e-cigariet. Práve v tom vidí problém maloobchodníkov, ktorí uprednostňujú veľké množstvo pred kvalitou. Napriek všetkému dodal, že tieto cigarety pomáhajú miliónom ľudom znižovať dennú spotrebu vyfajčeného tabaku.

e-cigareta2 – kopie

Právnik Bentley povedal, že prípad troch žalujúcich chlapíkov z Kalifornie nebol jeho prvý. V septembri vyhral pojednávanie, kde poškodenej žene v autonabíjačke explodovala e-cigareta. Začali jej horieť šaty a s popáleninami druhého stupňa vysúdila neuveriteľné dva milióny dolárov. Odkedy vyhral tento súd, ozýva sa mu množstvo ľudí s podobnými prípadmi.

zdroj: dailynews.com