Dubaj, hlavné mesto luxusu, superlatívov – najvyšší, najdrahší, najluxusnejší, najväčší. Mesto, ktoré vzniklo v púšti a teraz je považované za oázu bohatstva, prepychu a hojnosti. Láka vás vidieť toto mesto na vlastné oči a presvedčiť sa, či všetky tie chýry o tom, ako si tam vyrobili ostrov v tvare palmy, ako tam policajti jazdia na Lamborghini, ako tam majú najväčší prístav, sú pravdivé?

 

Let do Dubaja

Keď do centra luxusu, tak jedine s jedným z najluxusnejších leteckých dopravcov. Spoločnosť Fly Emirates, kráľ luxusu v kategórii leteckých dopravcov, ich najluxusnejšia prvá trieda, kde máte vlastnú kabínu so sprchou, telkou, minibarom a pohodlím ako v hoteli, stojí približne 20 tisíc €. No keď chcete letieť z Prahy priamo do Dubaja a ešte tam aj späť, pripravte si približne 300 €. S Fly Emirates. Slušná cena, čo poviete? Samozrejme, že nebudete mať služby ako v najdrahšej prvej triede, ale na nedostatok luxusu sa sťažovať nebudete môcť.

Kde v Prahe zaparkovať?

Môžete si vybrať aj cestu vlakom alebo autobusom, no trepať sa s batožinou na letisko je určite pohodlnejšie vo vlastnom aute. V minulosti bol s tým problém, pretože ste nevedeli, či letiskové parkovisko má dosť voľných miest. Dnes je rok 2015 a internety fungujú. Parkovanie pri letisku v Prahe je najlepšie si objednať dopredu. Jednak ušetríte slušnú sumu a navyše budete mať istotu, že tam bude na vás čakať voľné miesto. Koľko vás bude stáť parkovanie na týždeň? Cez internet to bude 30 € a na mieste? Až o 50 € viac, neváhajte, objednávajte.

Čo musíte navštíviť v Dubaji?

Rozhodnete nesmiete vynechať Palmové ostrovy, ktoré sú najväčšími človekom vybudovanými ostrovmi. Ďalej tu je najväčší prístav na svete Dubai Marina s promenádou. Pre ženy sú to obchody, kde majú najluxusnejšie šperky, nájdete tu aj najväčší prsteň na svete zapísaný v Guinessovej knihe rekordov. Z architektúry nevynechajte hotel Burj al Arab, na ktorom si zahrali Agassi s Federerom najvyšší tenisový duel v histórii. Chcete zaujímavý celodňový výlet? Navštívte Mall of the Emirates, najväčší obchodný dom na svete. Keby ste si chceli zalyžovať v púšti, nech sa páči. Dubaj je skutočne mesto superlatívov, presvedčte sa o tom na vlastné oči.